Sprzęty elektryczne są stałym elementem ludzkiego funkcjonowania – znajdziemy je wszędzie

No Comments
Czy to jesteśmy w pracy czy w mieszkaniu, wszędzie natkniemy się na jakieś urządzenie elektryczne zasilane prądem.
W biurze są to najczęściej drukarki oraz ekspresy do kawy.

grzejnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA

falownik

Autor: touch and see
Źródło: http://www.flickr.com
W gospodarstwie domowym posiadamy ich znacznie więcej, na przykład telewizor, pralka, mikrofalówka lub suszarka do włosów. Każde z nich ma swą wyjątkową historię i jest inaczej zbudowane. Na przykład spójrzmy na pralkę. Dzisiaj jest to niezwykle zawiłe urządzenie, które umie samo wyłapać, co jest w pralce i włączyć odpowiedni program do prania. Głównym elementem pralki wydaje się być ogromny bęben sterowany przy użyciu karty sterowniczej. Jednakże między tymi dwoma elementami umieszczony jest falownik. To on kieruje bębnem, nadaje mu kierunek obrotu.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Zatem z pewnością masz zamiar przeczytać coś jeszcze. Jeśli tak, to kliknij w poniższy link i kliknij po źródło (http://hydro.ioze.pl/nasze-technologie/aktywna-przeplawka/). Powodzenia!

Prócz kierunku obrotu wskazuje mu też właściwą prędkość obrotową, tak istotną w praniu. Żaden człowiek by nie chciał, nasze delikatne jedwabie były prane z nazbyt dużą prędkością. Istotna rzecz, o której trzeba pamiętać, jest taka, że zmienia prąd stały na prąd o zmiennej częstotliwości. Jest on bardzo tani, zatem stał się nieodłącznym elementem pralki, jak i wielu innych urządzeń, najbardziej w przemyśle. Nawet w tak niedużym sprzęcie, jak mikrofalówka jest falownik. Posiadają one różne rozmiary, w końcu czasami obsługują małe Urządzenia, a czasami duże, zatem muszą posiadać znaczną moc.

Sprzęty na prąd umieją niezwykle ułatwić nasze funkcjonowanie. Nikt teraz nie wyobraża sobie prać ręcznie lub nie mieć telefonu komórkowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*