Czym jest agregat uprawowy? W jaki sposób funkcjonuje i dlaczego jest on w większym stopniu popularny wśród rolników?

No Comments
Terminem „agregat” nazywa się co najmniej kilka rzeczy w rzeczywistości wokół nas. Dla rolników najistotniejsze są na pewno agregaty uprawowe. Są one maszynami rolnymi, które spełniają kilka funkcji uzupełniających się wzajemnie.

agregat

Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
Mogą one łączyć role dowolnej liczby maszyn, np. brony, kultywatora oraz siewnika.
Co to znaczy? Pojedynczy przejazd agregatem uprawowym znaczy, że na terenie wykonano kilka czynności z zakresu orki, będącej energochłonnym procesem, który pochłania dużo czasu.

Inne, również bardzo interesujące szczegółowe opracowanie (https://www.przyparku.com.pl/inwestycje-deweloperskie-wroclaw) opisywanego tematu odnajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Użycie maszyny oszczędza czas i energię choćby z tego powodu, że zmniejsza liczbę potrzebnych pojazdów. Przy dużych terenach gospodarstw rolnych oraz dynamicznym rozwoju rolnictwa, jest to niezwykle ważne.

pomoc

Autor: Andreas Trojak
Źródło: http://www.flickr.com
Agregat uprawowy jest więc uzasadnionym, a czasem koniecznym zakupem, który znacznie usprawnia pracę w pożądanym zakresie. To, jakiego rodzaju czynności rolnik będzie wykonać przy pomocy agregatu, zależy od typu maszyny. Najpowszechniejszymi ich rodzajami są: agregaty bierne (do przedsiewnego obrabiania), uprawowo-siewne (które także wysiewają pola) i ścierniskowe (które lepiej mieszają ściernisko i słomę z glebą). Jak widać, każdy z nich ma odmienne funkcje, istnieje zatem możliwość dobrania maszyny, która sprosta wymaganiom rolnika. Istnieją także inne agregaty uprawne, które są pożądanymi konfiguracjami maszyn oraz narzędzi.
Agregaty oczywiście charakteryzują się innymi cechami. Niektóre maszyny są u nas niezwykle mało znane. Z tego powodu przed zakupem trzeba dokładnie poznać dostępną ofertę.

Nie zaszkodzi określenie danych, takich jak wielkość powierzchni rolnej, rodzaj roślin i gruntu, potrzebna wydajność oraz system uprawy. Wówczas będzie można wybrać odpowiedni dla siebie agregat uprawowy.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*