Do czego dziś używamy przemienniki częstotliwości?

No Comments
Takie elementy napędowych układów, decydują wprost o ruchu silników prądu przemiennego, jakie są do nich podłączone.
Falownik to urządzenie elektryczne, jakie przekształca prąd stały, jakim jest zasilany, na prąd przemienny, o wyjściowej częstotliwości regulowanej.

Możemy wyróżnić falowniki ze względu na wariant zasilania. Mogą to być falowniki napięcia, jakie są zasilane ze źródła napięciowego. Na wejściu takiego falownika znajduje się kondensator albo bateria kondensatorów o sporej pojemności. Można spotkać także falowniki prądu, które zasilamy ze źródła prądowego. Na wyjściu takiego falownika znajduje się dławik. Wyróżniamy ponadto falowniki skalarne, jakie mają wykorzystanie w układach napędowych zmiennomomentowych. Falowniki to elementy niezwykle ekonomiczne. Działanie ich opiera się na dostarczaniu do silnika ewentualnej najmniejszej energii w taki sposób, aby nie powodować obniżenia się w bardziej znaczącym szczeblu częstotliwości wejściowej poniżej zadanej wartości.
wycieraczka

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
dom z drewna

Autor: DAVINCI Haus
Źródło: http://www.flickr.com
W systemach napędowych stałomomentowych stosuje się falowniki wektorowe. Charakteryzują się one najlepszą regulacją obrotowego momentu stosownie do wymogów, jakie są stawiane przez maszynę i zastosowanie jej. Falowniki przemysłowe bywają używane do elektrycznych przetwornic częstotliwości i przeważnie posługują do regulacji prędkości obrotowej indukcyjnych silników klatkowych. Dziś mają dosyć obszerne zastosowanie w przemyśle oraz stanowią w najwyższym stopniu wydajny sposób regulowania prędkości. W domowych urządzeniach są używane także do regulowania obrotowej prędkości np.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona internetowa (https://mcrsklep.pl/pl/plyta-ogniochronna-mcr-tecbor) Ci się spodoba. Znajdujące się tam treści dotyczą zbliżonej kwestii, co wpis, który właśnie widzisz.

pralek. Falowniki posiadają dosyć dużą cenę i to ogranicza ich szerokie używanie. Wysoka cena wynika ze skomplikowanej budowy.

Falownik może być używany do małych urządzeń, w których bywa określona instalacyjna przestrzeń. Posiada zamontowany potencjometr, jaki usuwa wymaganie dodatkowych elementów sterujących częstotliwościami falownika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*