Czy do otworzenia tartaku są konieczne specjalne pozwolenia?

No Comments
Do najbardziej istotnych krajowych towarów eksportowych, z pewnością można zaliczyć drewno. Zestawienia przekonują, że ok. 70% tego surowca z polskich tartaków trafia do zagranicznego odbiorcy.

I to z tego powodu, że dużą część odbiorców tartaków stanowią odbiorcy spoza naszego kraju, korzyści posiadacza w dużym stopniu są zależne od aktualnej sytuacji na zagranicznych rynkach oraz od wahań cen kursów obcych walut. To natomiast powoduje, że nie w każdym przypadku otworzenie tartaku się opłaca. Tutaj należy wspomnieć, że w Polsce funkcjonuje ok. kilku tysięcy tartaków i prawie wszystkie radzą sobie bardzo dobrze. Dla posiadacza tartaku o wiele bardziej znaczącym kłopotem jest brak zdolności dalszego rozwijania firmy ze względu na zastoje w branży, które są spowodowane różnego typu niepokojami na rynkach za granicą. Korzystną natomiast wiadomością jest to, że każdy ma prawo łatwo oraz prędko otworzyć tartak, gdyż nie są obowiązkowe żadne specjalne pozwolenia.
mieszkanie na sprzedaż Wrocław

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM
Niezbędny okaże się choćby używany trak, który kosztuje na ok. 10 000 złotych. Druga niezwykle istotna kwestia to właściwa lokalizacja. Należy brać pod uwagę, że tartak powinien być usytuowany blisko znacznego kompleksu leśnego. Jeżeli tak będzie, nie będą przeszkadzały nam przerwy przy dostawach drewna.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie wiązary dachowe śląskie, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Co istotne osoby, które mają już tego typu działalność, mogą liczyć na różnorodne dofinansowania. Dla ludzi bezrobotnych jest pomoc z UP, dla innych chociażby fundusze z RPO.

Poza tym tartak powinien posiadać właściwe magazyny, obrabiarki do drewna, traki, korowarki oraz reduktory napływów korzeniowych. Naturalnie nie wszystkie te narzędzia są konieczne od razu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*