Klimatyzator do mieszkania – poradnik nabywającego

No Comments
Dzięki klimatyzacji, podczas gdy w lecie temperatura często przewyższa trzydzieści stopni, my możemy cieszyć się przyjemnym chłodem w domku.
Współcześnie w klimatyzatorach można przebierać.

EKIPA

Wśród nich są przyrządy dosyć proste (oraz mniej wydajne) i nowoczesne oraz bardziej wymyślne, a przy okazji w wyższym stopniu funkcjonalne. Na pewno najlepiej chłodzą powietrze klimatyzatory tzw. split. Złożone są one z dwóch fragmentów – jednego montowanego na zewnątrz, a drugiego w środku mieszkania.

Masz ochotę zgłębić swoją wiedzę i poczytać nowe artykuły na ten temat? To fantastycznie – kliknij zatem na łącze do źródła i wejdź do ciekawej witryny.

Większość z nich to sprzęty dwufunkcyjne, które mogą też nagrzewać mieszkanie. Ze względu na typ wewnętrznej jednostki dzielą się na: tzw. ścienne – montowane w małej odległości od sufitu; urządzenia kasetowe – instalowane w podwieszanym suficie; urządzenia przypodłogowe – lokowane tuż nad podłogą; urządzenia kanałowe – to znaczy takie, jakie złożone są z przewodów o wielkości 10 – 20 cm, które montuje się przykładowo w suficie bądź w ścianie.

Do ochłodzenia kilku wnętrz poleca się z kolei klimatyzatory multisplit, w jakich do zewnętrznej części przyłącza się parę przyrządów wewnętrznych. To na pewno praktyczne wyjście, bo w każdym pokoju możesz zainstalować inny typ przyrządu wewnętrznego, zaprogramować przeróżną temperaturę i czas włączenia a także wyłączenia klimatyzatorów. Klima w czasie pracy delikatnie szumi, nie jest to więc zbyt problematyczne.

Czasami jednak, dla przykładu nocą, nawet tenże dźwięk może być przeszkodą, stąd przed kupnem powinniśmy kierować uwagę na głośność klimatyzatora (taką informację znajdziemy na etykiecie energetycznej). Powinniśmy zakupić model z funkcją cichego trybu (redukuje poziom hałasu), która przydaje się właśnie w trakcie naszego snu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*