W jaki sposób możemy uratować łamliwe kędziorki?

No Comments
Może być zbawieniem dla zniszczonych silnymi zabiegami kędziorków. Ocala rozdwojone końcówki jak też sprawia, iż kędziorki momentalnie stają się gładkie oraz połyskujące.

Laminowanie kędziorków nie bez przyczyny mienione jest niekiedy “ostatnią deską ratunku” dla kędziorków matowych. Tak jak w wypadku laminowania pism, wykorzystywane w trakcie laminacji płyny tworzą na włosach trwałą powłokę – na tyle mocną, że rozchylone łuski kędziorków od razu domykają się, natomiast kędziorki z miejsca wyglądają na mocniejsze. Po całej operacji są one miłe w dotyku.
Rdza
Kędziorki można laminować też domową, tanią metodą. Sposób ów promowany bywa na urodowych blogach, jednak krytykują go fryzjerzy ze względu na możność uszkodzenia włosów. Wystarczy nieduża ilość żelatyny, miska z ciepłą wodą, ręcznik i odżywka do kędziorków z dodatkiem emolientów. Zabieg laminowania przeprowadzany bywa w wielu salonach fryzjerskich. Mogą z niego korzystać zarówno właścicielki włosów prostych, jak także kręconych, niesfornych. Nie ma przy tym znaczenia, czy będą to kędziorki naturalne, czy może koloryzowane.

Jeśli podoba Ci się materiał, który właśnie przeglądasz, to z pewnością zabsorbuje Cię także ten serwis. On również przedstawia podobny temat.

W czasie tego zabiegu wykorzystywane będą płyny mieszczące nierozpuszczalne w wodzie proteiny fibrylarne generowane poprzez keratynocyty, które wnikają w strukturę włosów oraz wypełniają ją, odbudowując kędziorki od zewnątrz, a również specyfiki zamykające łuski włosa na całej ich rozciągłości. Konsekwencje znakomicie widać na włosach zniszczonych, które od razu po pierwszym zabiegu robią się wyraźnie gładsze.

Zabieg ów w salonie fryzjerskim to koszt od plus minus 300 do 700 złotych. Zabieg ten trwa 45-60 minut. Realizuje go dziś większość fryzjerskich salonów.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*