Jaką elewację powinniśmy wyselekcjonować, wykańczając domek

No Comments
Ostatnimi laty rośnie tendencja do wykańczania elewacji domków w nowoczesnym trendzie. Nic nie wskazuje, ażeby kierunek ów miał się zdezaktualizować. To jednak nie jedyny styl, zgodnie z jakim możemy podążać.
Fasada świeżo pobudowanego domu w roku 2018 będzie coraz nagminniej podążać zgodnie z duchem nowoczesności.

Skrzydła drzwiowe Retro HR

Autor: Classen
Źródło: Classen
Na elewacji próżno będziemy poszukiwać zdobień. Coraz nagminniej pojawiają się całkiem płaskie dachu bądź też dachy o dwuspadowej konstrukcji znamionujące się niedużym stopniem nachylenia. Balkony w takich współczesnych budynkach są stworzone ze stali oraz szkła. Dosyć często wnęki okiennej sięgają aż do posadzki. Wielkim powodzeniem cieszą się także okna skonfigurowane w poziomie, otwierające mieszkańcom widok na horyzont. Coraz modniejsze są też tak zwane fasady wentylowane Wrocław jest miastem, w którym bez kłopotu odnajdziemy firmę realizującą takie elewacje. Dzięki obszernemu wyborowi towarów wykorzystywanych w tego rodzaju systemach, rozmaitym opcjom rozmiarów, grubości czy też kolorystyki płyt, możliwości zestawiania ich z pozostałymi materiałami budowlanymi albo łatwości wdrożenia w projekcie technika ta doskonale sprawdza się w dzisiejszych architektonicznych obiektach.
Na drugim biegunie znajduje się fasada w tradycyjnym stylu. Nie łączy się ona jednak z fasadą – dosyć często napotykaną w naszym krajobrazie – pastelowych domów o chropowatych murach. Architekci stawiają tu na elegancką cegłę.

Na rynku osiągalnych jest nadzwyczaj wiele odcieni cegieł, nie wyłącznie tych w kolorze pomarańczowym, lecz także beżowym bądź antracytowym. Do takiej elewacji bardzo wdzięcznie zaprezentują się z pewnością parapety stworzone z drewna.

Jeżeli masz chęć zgłębić większą ilość szczegółów na opisywany tutaj temat, to użyj serwisu opublikowanych w podobnym wpisie.

Ostateczny wygląd elewacji powinien zależeć od gustu inwestora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*