Jakie są najbardziej istotne atuty desek kompozytowych i gdzie są one stosowane?

No Comments
Surowiec, który ma służyć do pokrycia tarasów, musi być wyjątkowo odporny oraz mocny, gdyż będzie narażony na niekorzystne czynniki meteorologiczne.

Wanna

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Woda, zmienna temperatura i światło słoneczne mają duży wpływ na trwałość różnych materiałów konstrukcyjnych.
Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Jeśli wykorzystanym materiałem byłoby drewno, to jeśli nie będzie stosownie konserwowane, będzie podlegać również działaniu pleśni, grzybów czy też różnego rodzaj insektów. Korzystnym przepisem na piękny drewniany taras będzie zastosowanie stosownie wytrzymałego gatunku drzewa, który potem należy właściwie konserwować. Za dobry surowiec na pokrycie tarasów uznawane są deski kompozytowe, które składają się w 60% z czynnika naturalnego oraz w 30% z kompozytu. Posiadają także różne dodatki, np. barwniki, preparaty wzmacniające odporność na działanie promieni słonecznych i UV, stabilizatory, przeciwutleniacze. Dzięki wykorzystaniu tego typu kombinacji stworzono surowiec, który posiada liczne zalety.
Jest bardzo wytrzymały oraz trwały pod względem naprężeń i obciążeń.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania tutaj, ponieważ te materiały na pewno także uznasz za warte zapoznania się.

Te cechy gwarantuje dodatek polimeru. Przez wzgląd na skład, prezentowana deska kompozytowa jest odporna na utratę koloru, a na skutek stosunkowo dużej ilości biokomponentów, wspomniany surowiec możemy obrabiać za pomocą nieskomplikowanych narzędzi. Największą zaletą tego typu materiału jak tarasowa deska kompozytowa jest wygoda użytkowania, gdyż mycie odbywa się przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej.

Zbędna jest stosowna konserwacja czy też malowanie lub odmiennego typu działania pielęgnacyjne. Jest on bezpieczny także wtedy, gdy jest pokryty wodą. Polimery redukują ryzyko pośliźnięcia się na takiej płaszczyźnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*