Jeśli pragniemy w końcu mniej płacić za ogrzewanie, to musimy ocieplić swój dom

No Comments
Kilka decyzji jest w stanie nam pomóc w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Jednym z nich wydaje się być dobre ocieplenie domu.
Wymiana okien na nowe i bardziej szczelne czy ocieplanie domu to jedne z tych decyzji, których raczej nie pożałujemy.

drewno

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dysponujemy konkretnymi środkami, to można zdecydować się na większą inwestycję oraz podejść do remontu na poważnie. Możemy zacząć od osuszenia oraz ocieplenia fundamentów. Po zakończeniu hydroizolacji będziemy w stanie przejść do przyklejania styropianu (Sprawdź styropian grafitowy megastyro) przy pomocy specjalnego kleju. Należy pamiętać o tym, by płyty były układane precyzyjnie oraz idealnie do siebie przylegały. Powinny być układane na tak zwaną mijankę, czyli z przesunięciem płyty w następnym rzędzie o pół jej szerokości. Równie starannie należy przyklejać styropian przy otworach na okna oraz drzwi. Wszyscy ci, którzy zdecydują się również na ocieplony dom położyć kolor, muszą pamiętać o tym, że należy odczekać, dopóki klej oraz całe wykonanie się nie ułoży i wyschnie. Pośpiech będzie w tym momencie zapewne niewskazany. Nie zapominajmy też, żeby nająć profesjonalnych wykonawców, którzy będą znali się na swojej pracy. Równie ważne wydaje się być racjonalne podejście do materiałów. Może warto zainwestować odrobinę więcej, ale mieć pewność jakości tworzywa.

Należy też poinformować ekipę, by właściwie wykonała podłoże pod płyty. Nie może być ono zbyt grube. Oprócz tego niewłaściwie nałożony klej może spowodować, że naprężenie wewnętrzne, które występuje w styropianie zerwie płyty z muru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*