Jakie są najbardziej istotne właściwości podłóg winylowych?

No Comments
Kiedy remontujemy dom, czasem chcemy wymienić podłogi. Na rynku obecnych jest dużo rozwiązań, które przeznaczone są do różnych pomieszczeń. Dla przykładu w łazience lub w kuchni zastosujemy terakotę, na tarasie gres, a w salonie podłogę z drewna albo panele.
Jest jednak wiele rodzajów podłóg a aktualnie coraz bardziej znaczącą popularność zdobywają podłogi winylowe.

Łączy je sposób ochrony dekoru. Winyl jest to surowiec, który jest niezwykle odporny na ścieranie oraz zarysowania. Jest on bardzo elastyczny co ma również znaczenie dla odporności panela i ich wytrzymałości na uderzenia. Elastyczność zabezpieczającej powłoki i elastyczność pozostałych warstw znaczy także, że wysoki jest komfort używania podłóg winylowych. Niezwykle ważne jest także to, że podłogi winylowe często się tłoczy, aby powiększyć walory estetyczne dekorów oraz po to, żeby spowodować, że zarysowania będą mniej widoczne.
sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com
Namyślamy się czym różne typy posadzek winylowych wzajemnie odróżniają się od siebie. Chodzi tutaj naturalnie o dekory. Niektóre z posadzek doskonale imitują jesion, dąb lub egzotyczne gatunki drewna.

Prezentowany tekst omawia naprawdę ciekawe sprawy, jednak sprawdź jeszcze te informacje – z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

Są do kupienia także takie, które doskonale imitują kamień. Po ułożeniu takiej posadzki posiadamy więc wrażenie, że mamy kamienną podłogę, która jednak w dotyku jest sprężysta i ciepła. Najważniejszą różnicą jest jednak konstrukcja paneli winylowych, jednak żeby te różnice było w łatwiejszy sposób wychwycić, należy zwrócić największą uwagę na konstrukcję paneli winylowych. Istnieją takie panele, których konstrukcja jest bardzo podobna do klasycznych typowych paneli laminowanych. Baza to płyta HDF co powoduje, że podłogi są relatywnie grube, ponieważ mają 10,5 centymetra grubości.

Istnieją panele winylowe, jakie posiadają dwie warstwy korka co powoduje, że panele są cieplejsze i cichsze od paneli laminowanych. Dodatkowo warstwa dolna korka pełni rolę podkładu, zatem nie ma już konieczności używać gąbki albo korka podkładowego.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*