Do czego mogłyby być stosowane różnego rodzaju kształtowniki?

No Comments
Przy przeprowadzaniu różnorodnego rodzaju robót budowlanych lub remontowych, coraz częściej stosuje się płyty kartonowo-gipsowe. W sprzedaży istnieją także gotowe rozwiązania, które przeznaczone są do budowania ścianek, czy też sufitów albo odmiennego rodzaju konstrukcji w formie zabudowy suchej.
Należałoby więc wiedzieć, jakie istnieją rodzaje takich płyt i także to, jakich wykonanych ze stali kształtowników powinno się używać przy ich montowaniu.

kształtowniki

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety tylko nieduża grupa osób posiada świadomość, że typowa grubość profilu powinna wynosić co najmniej 0,55 milimetra. Odpowiednie mniejsze kształtowniki niestety nie zapewnią odpowiedniej sztywności całej struktury, mogą też kierować do jej odkształcania. Profile, które mają małą grubość, są małe i tym samym nie stanowią należytego podparcia podczas wkręcenia blachowkrętów. Nie tworzą także stosownie stabilnych połączeń. Taka budowa jest także w bardziej znaczącym stopniu podatna na powstawanie pęknięć i rys.
Dlatego też w czasie kupowania profili stalowych należy dobierać jedynie te, które są najlepszej jakości. Jedynie takie zapewnią bezpieczeństwo oraz solidność tworzonej konstrukcji. Poza tym bardzo istotnym bodźcem jest także to, żeby dobrać właściwe rodzaje kształtowników do wybranego typu zabudowy. Jeśli chodzi o profile ościeżnicowe, to takiego typu kształtowniki wykorzystywane są tam, w którym w ściankach działowych należy posadowić otwory drzwiowe.

Innym zastosowaniem takich kształtowników jest także dokręcanie stelaży mniej tradycyjnych konstrukcji.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej narożniki do salonu o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Istnieją także profile naścienne sufitowe, czy też ościeżnicowe. Profile sufitowe są przeznaczone do montażu sufitów podwieszanych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*