Kiedy wykorzystuje się przesłony okienne oraz jakie one mają zadanie?

No Comments
Obecnie dużo budynków ma obszerne oszklenia, jakie cechują się bardzo wysoką izolacyjnością cieplną. Jeżeli jednak chcemy, żeby wnętrza takich domów w okresie letnim nie nagrzewają się zbytnio, wymagane jest używanie przesłon okiennych.
Ewentualnych rozwiązań jest niezwykle dużo, a wybór jest uzależniony przede wszystkim od tego, jak bardzo mają ochraniać nas przed słońcem.

przesłony okienne

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Olbrzymie szyby zamontowane w murach albo wstawione w pokrycie dachowe mają na celu zapewniać właściwą ilość naturalnego światła. Należy jednak mieć w pamięci, że nawet te, jakie mają niezwykle dobre właściwości izolacyjne, w okresie letnim mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do przegrzania pokoju. Aby środek budynku się nadmiernie nie nagrzewał, należy wyposażyć tego typu okna w odpowiednie przesłony okienne, przy pomocy których reguluje się stopień nasłonecznienia.
pustaki

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki ich użyciu można by niezwykle obniżyć temperaturę w pokojach. Okna są zaopatrzone w zestawy szybowe, jakie składają się z przynajmniej dwóch tafli szkła. Do ich produkcji przeważnie są wykorzystywane tego typu szkła jak szkło niskoemisyjne lub termoizolacyjne. Ogranicza ona ucieczkę ciepła, lecz również powoduje nadmierne nagrzewanie pomieszczeń. Bywa to bardzo męczące przede wszystkim na poddaszach, ponieważ jest tam mniejsza kubatura pomieszczenia, a okna dachowe są ustawiane do słońca prawie w prostopadły sposób.

Sądzimy, że ten wpis Ci się podoba. Jeżeli tak, to na tej stronie www masz możliwość przeczytać następne zajmujące wiadomości. Napisz o swoich wrażeniach.

Ten problem rozwiążą droższe w kupnie szyby wykonane ze szkła selektywnego. Mają one powłoki wysoko selektywne. Skupiają one wszystkie zalety wspomnianych powłok niskoemisyjnych.

Mogą zatem ograniczać znacznie ucieczkę ciepła i pełnią funkcje przeciwsłoneczne zatem refleksyjne. Ale promienie słońca, jakie wpadają do mieszkania są kontrolowane przez stosownie dobrane przesłony okienne.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*