Jakie istnieją typy fundamentu punktowego oraz czym się one cechują?

No Comments
Duża ilość osób, które posiadają już własną nieruchomość, ale nie mają na niej dotąd swojej altanki, mogą zainteresować się poszczególnymi krokami jej budowy. A początkowym z nich jest zbudowanie fundamentu punktowego.

strona

Autor: Cathy Labudak
Źródło: http://www.flickr.com
lokalizacja

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
fundament punktowy

Autor: Przemysław Michalski
Źródło: Przemysław Michalski
Jego cechą jest to, że mógłby być on stworzony na różne sposoby.
Wybór konkretnej metody jest zależny od kilku czynników, np. posiadanego na ten cel budżetu czy też nawet stopnia pochylenia gruntu. Dla przykładu fundament punktowy z bloczków wykonanych z betonu, to najszybszy i najprostszy w przygotowaniu typ fundamentu. Betonowe bloczki, które noszą markę betonITów należy rozłożyć w najważniejszych miejscach przyszłej konstrukcji. Tak po obrysie, jak i naturalnie wzdłuż legarów. Tego typu sposób umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru konstrukcji. Dodatkową zaletą jest to, że przy pomocy betonitów można łatwo skorygować możliwe nierówności podłoża. Nieco bardziej solidnym odpowiednikiem wspomnianego wyżej fundamentu jest fundament punktowy z rur szalunkowych. Jest on stosunkowo tani oraz prosty w realizacji. Tworzenie fundamentu polega na przygotowaniu w podłożu otworów, które zostaną wypełnione betonem, do którego potem należy wsunąć rury szalunkowe.

Nie ma potrzeby wsuwać ich do samego końca, gdyż wysokość, jaka wystaje ponad powierzchnię podłoża, powinna posłużyć do poziomowania poszczególnych słupów. Aby mieć gwarancję, że wszystkie będą idealnie poziomo, dobrze byłoby zwrócić się do specjalistycznej firmy budowlanej. Jeszcze odmiennym rodzajem tego typu fundamentu jest zbrojona płyta fundamentowa.

Jest to najbardziej kosztowne, ale również i najtrwalsze rozwiązanie. Zbrojona wylewka dosięga ok.

Ta solidna oferta (https://decostar.pl/), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej tematyki, zawiera podobne dane na to ciekawe zagadnienie – zobacz tutaj.

20-30 cm wgłąb ziemi oraz zapewnia zupełną stabilność struktury, która na tego typu płycie będzie zbudowana.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*