O jakich kwestiach trzeba wiedzieć, chcąc wykorzystać podgrzewanie podłogowe?

No Comments
Zastosowanie w domu ogrzewania podłogowego to w wielu wypadkach niezwykle dobre rozwiązanie. Niestety dużo osób chce z niego zrezygnować jedynie przez wzgląd na nieprawdziwe informacje, które są rozgłaszane przez osoby nie znające dokładnie tego tematu.
Dlatego też każdy, kto chce zastosować w swym domu taki wariant ogrzewania, mógłby przed podjęciem postanowienia o odrzuceniu tego zamysłu, dokładnie zapoznać się z tą problematyką.

wyszukiwarka graficzna

Autor: Bocian
Źródło: www.projektoskop.pl
Należy dokładnie poznać wszystkie wady i zalety, gdyż sam zamysł jest warty poświęcenia mu jakiejś ilości czasu. Dla przykładu wymagane są odpowiednie panele ogrzewanie podłogowe wymaga wykorzystania jedynie tych z najwyższej półki, zatem laminowanych. Pamiętaj, że są dwa typy ogrzewania podłogowego: wodne oraz elektryczne. Jeżeli obowiązkowo chcesz posiadać w domu panele, musisz dobrać ogrzewanie wodne. Chodzi tutaj o mniejszą prędkość ogrzewania, czyli w praktyce mniejsze skoki temperatury. O wiele w mniejszym stopniu korzystne dla paneli byłoby szybsze ogrzewanie elektryczne. Ponadto instalując wodne podgrzewanie podłogowe (Pryczynicz – podłoga jesionowa) trzeba równo rozłożyć poszczególne elementy grzewcze.
Oznacza to wymóg rezygnacji z zastosowania tzw. stref brzegowych. To również posiada znaczny wpływ na uzyskanie mniejszych różnic temperaturowych podłogi. Należy także brać pod uwagę to, że nakład pieniężny utrzymywania tego typu instalacji jest w dłuższym okresie czasu bardzo niski.

Dlatego też warto jest odczytywać tego typu instalację jako długoletnią inwestycję. Wykorzystanie laminowanych paneli podłogowych jest tego niezłym przykładem. Poza tym trzeba dobrze dostosować do takiej instalacji właściwe źródło ciepła.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*