Miny są niezwykle niebezpieczne, wobec tego niezbędne są profesjonalne patrole do ich unieszkodliwiania

No Comments
Na naszej planecie w poprzednim wieku była ogromna ilość wojen i jeszcze większa liczba min, które były zakopane w ziemi. Do chwili obecnej w wielu państwach patrole zajmują się ich lokalizowaniem i rozbrajaniem.

operator

Autor: BRAAS
Źródło: BRAAS

kabina prysznicowa

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Polska jest krajem, który niezwykle ucierpiał w latach drugiej wojny światowej. Na polskim terytorium było także wiele min. Znaczny odsetek z nich był usunięty po 1945 roku, jednak nie wszystkie. Do dzisiaj możemy zobaczyć w telewizji albo przeczytać w gazecie, że ktoś wyszukał niewypał w lesie lub na nowo budowanym osiedlu. Wówczas ściągany jest patrol saperski, który działa w naszym kraju z ramienia Ministerstwa Obrony. Są to oddziały, które pomimo tego, co moglibyśmy myśleć, mają pełne ręce roboty. Każdego roku są ściągani do około 7-8 tysięcy przypadków. Nadal jeszcze mnóstwo groźnych pozostałości po wojnie czyha w przeróżnych miejscach w kraju nad Wisłą. W Polsce znajduje się 39 drużyn saperskich i dwie formacje nurków. Każdy zastęp składa się z 8 fachowców od materiałów wybuchowych. Podczas akcji obowiązuje ich bardzo precyzyjna procedura. Patrol ma niebywale profesjonalny sprzęt: samochód czy na przykład kontenery na niewybuchy. Oddział od jakiegoś czasu jest dofinansowywany, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoją pracę.

Oczywiście obywatel nie jest zobligowany, by wiedzieć nawet o istnieniu patrolu.

Jeśli chcesz uzyskać inne informacje na prezentowane zagadnienie, to przydatne do tego okażą się przydatne wpisy (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/eqlibrium/), które odnajdziesz tutaj. Sprawdź to!

Każdy przypadek, gdy wykryta zostanie mina, musi po prostu od razu zgłosić na policję. Mundurowi wezwą już specjalistów.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*