Każdy budynek, który jest podpięty do komunalnej sieci ciepłowniczej, ma mieć liczniki ciepła

No Comments
Spora liczba budynków w naszym kraju posiada przyłącze do komunalnego ogrzewania. Wtedy potrzebne jest, aby specjalne liczniki kontrolowały, ile ciepła było zużyte w każdym mieszkaniu.
Często zdarza się tak, że jeden ciepłomierz będzie dedykowany na konkretne mieszkanie.

Wystrój

Autor: DA
naprawy

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Wówczas wiemy dokładnie, ile zużyliśmy ciepła i za nie uiszczamy opłatę. Jednakże istnieją również tego typu budynki, gdzie licznik ciepła przeznaczony jest jeden dla wszystkich. Wtedy na podstawie trudnych algorytmów wylicza się to, ile każde lokum powinno zapłacić za ciepło. Jest to opcja mniej sprawiedliwa i dlatego coraz więcej spółdzielni odchodzi od tego sposobu. Ciepłomierze zazwyczaj montowane są w podziemnych garażach lub na korytarzach w zamkniętych szafkach. Współcześnie montuje się już tego typu gabloty, w których są szklane szybki. Dzięki temu każdy mieszkaniec zdaje sobie sprawę z tego, ile ogrzewania zużył i nie jest zaskoczony, jeżeli po okresie grzewczym elektrociepłownia przyśle mu do zapłacenia rachunek. Tego typu rozwiązanie minimalizuje również możliwości oszustw oraz nadużyć. Na rynku są dostępne dwa rodzaje liczników: mechaniczny oraz ultradźwiękowy. Pierwszy z nich posiada kręcący się wirnik, a drugi — mierzy przepływ za pomocą fal ultradźwiękowy. Jest to rzecz jasna nowocześniejszy sposób, ale oba ciśnieniomierze są równie skuteczne.

Nie zapominajmy też o tym, że liczniki raz na jakiś czas należy wymieniać.

Zainteresowały Cię wątki stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak braki? Więc namawiamy do kolejnej strony – naciśnij tu kamieniarstwo wrocław i przenieś się tam.

Także montażu nie powinniśmy się podejmować samodzielnie. Trzeba do tego typu zadania zatrudnić profesjonalistów.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*