Który rodzaj paliw do ocieplania domu jednorodzinnego jest mniej kosztowny?

No Comments
Właściciele domów jednorodzinnych doskonale wiedzą, że kwestia ich ogrzewania jest niezwykle istotna również z finansowego punktu widzenia. Niestety mają oni trochę zawężone pole działania, gdyż są oni zobowiązani dostosować się do lokalnego planu zagospodarowania.
Jeśli dopiero planujesz zakup nieruchomości, korzystnie jest poznać jej plan jeszcze przed dokonaniem transakcji.

odbicie - mieszkanie

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj bowiem w takim planie istnieje zakaz stosowania kotłowni na paliwo stałe. Paliwo takie jak drzewo, węgiel czy też pelet, są jednak najbardziej kłopotliwe dla użytkownika, dlatego też kotłownia wykorzystująca gaz ziemny jest ciekawą alternatywą. Dla przykładu kwestia przechowywania np. węgla.

Nie wszystkich informacji dowiesz się się z czasopism. Jeśli chcesz dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach wejdź na polecane www www.

Taki kocioł trzeba cykliczne czyścić, uzupełniać paliwo czy wynosić popiół. Istnieje jednak jeden niezwykle istotny czynnik, dla którego ludzie nadal bardzo często wykorzystują kotły na paliwo stałe. Naturalnie chodzi tu o pieniądze, czyli cenę za 1 kWh ciepła. Wykorzystanie kotłowni węglowej jest trzykrotnie tańsze niż gazu płynnego.

kotłownia

Autor: Maëlick
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba więc wybrać pomiędzy uciążliwą eksploatacją, ale niskimi kosztami pracy, albo odwrotnie – łatwą obsługą, lecz z większą ceną eksploatacji. Co interesujące, kocioł gazowy nie musi być ustawiony w kotłowni. Może być w jakimkolwiek pomieszczeniu, które nie jest przeznaczone na stałą obecność mieszkańców. Natomiast kocioł na paliwa stałe powinien być umieszczony w kotłowni, zatem oddzielnym w tym celu pomieszczeniu.

Poza tym w tego typu razie wymagana jest wentylacja grawitacyjna oraz komin, który musi zostać wyprowadzony ponad powierzchnię dachu. Sama kotłownia powinna być dosyć spora i wygodna w użytkowaniu.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*