Jakie są na rynku typy odkurzaczy oraz czym się od siebie różnią?

No Comments
Obecnie zakup jakiegokolwiek urządzenia AGD nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się pozornie wydawać. Mnogość przeróżnych parametrów oraz funkcji może stanowczo zamieszać w głowie.
Przykładowo w przeszłości zakup odkurzacza było dosyć łatwy.

filtr powietrza, iowfilter.com

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com
odkurzacz
Zbierał on sprzątany kurz do specjalnego materiałowego worka, który się raz na jakiś czas po prostu opróżniało. Aktualnie jednak trudno jest kupić tego typu odkurzacze. Jeżeli już posiadają worek, to jest on wykorzystywany jedynie do czasu jego zapełnienia. Potem po prostu się go wyrzuca i wkłada kolejny. To wyjście jest o tyle lepsze, że przy wyjmowaniu worka nie tworzymy całej chmury kurzu. Jednak jeśli w mieszkaniu żyją dzieci lub np. osoby posiadające alergię, stanowczo korzystniejszym wyjściem jest kupno odkurzacza z filtrem wodnym i filtrem HEPA. Ten pierwszy jest znacznie łatwiejszy przy opróżnianiu, z kolei ten HEPA filtruje powietrze, które wydostaje się z drugiej strony odkurzacza.

Zaciekawił Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://www.trops.pl/artykuly-do-drewna-wabrzezno) także na pewno wpadnie Ci w oko!

Warto jest także zwracać uwagę na odkurzacze piorące, które jeszcze dokładniej wyczyszczą np. chodnik.

wiedza

Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje ponadto jeszcze inny rodzaj tego urządzenia. Chodzi o odkurzacz bezrowkowy, czyli cyklonowy. Jest on nieco tańszy w codziennym użytkowaniu niż odkurzacze workowe, szczególnie, że te muszą być jak najlepszej jakości. Niestety takie sprzęty mają analogiczną wadę co typowe odkurzacze workowe, tzn. jest duża szansa, że przy ich czyszczeniu spowodujemy chmurę kurzu. To natomiast jest niezwykle szkodliwe m.in. dla wymienionych wcześniej alergików.

Jeśli jednak nauczymy się robić to poprawnie, to odkurzacz cyklonowy byłby idealną propozycją. Są ponadto odkurzacze pionowe, które można określać też jako bezprzewodowe.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*