Jakiego rodzaju zastosowania mają tzw. stopnie blokowe oraz gdzie się je wykorzystuje?

No Comments
W wielu domach wolnostojących posiadamy balkony. Są one zbudowane albo z przygotowanych stopni blokowych bądź to z wylanego betonu. Taki balkon mógłby posłużyć nam przykładowo w lecie do urządzania zebrań ze znajomymi lub np. grilla.
Granitowe stopnie blokowe są stosowane głównie w aranżacjach tarasów.

Wielokrotnie znajdują swe zastosowanie w budowie schodów ogrodowych albo zewnętrznych. Za sprawą takich stopni można by zniwelować odmienne poziomy powierzchni na działce. Główną zaletą stopni blokowych jest ich łatwość montażu. Jeżeli ciekawią Cię stopnie blokowe Strzegom to miasto, gdzie są one wytwarzane. Zależnie od nadanego kształtu, wyróżniamy stopnie blokowe proste lub łukowe. Te pierwsze mają układ równoległościanu albo wielościanu. Można by także wykonać schody według wymagań odbiorcy pod warunkiem dokładnego naniesienia wymiarów poszczególnych elementów.
wiedza

Autor: Ross Huggett
Źródło: http://www.flickr.com
Oferowane stopnie blokowe są towarem ekologicznym i są wytwarzane z wysokiej jakości granitu strzegomskiego.

Ekscytuje Cię przedstawiany w tym miejscu wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć także pozostałe wartościowe artykuły, gdyż one także są godne zainteresowania.

W porównaniu do innych surowców, wybudowanie schodków z granitowych stopni blokowych jest szybkie oraz proste. Przez wzgląd na właściwości naturalnego granitu pod stopniami blokowymi nie należy wykonywać osłony termicznej czy betonowej struktury. Ponadto wierzch schodów stworzonych ze stopni blokowych nie powinien zostać wykończony żadnymi tworzywami. Tego typu stopnie blokowe doskonale będą się spisywać w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu.

Stopnie wykonane z granitu nie wymagają zabezpieczenia, są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne, nie przebarwiają się i nie mają tendencji do pękania na mrozie. Przez to stopnie blokowe są produktem na lata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*