Jaka powinna być właściwa dawka chromu i jakiego rodzaju to mogłoby przynieść efekty?

No Comments
Do pierwiastków, które są najbardziej konieczne do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu na pewno należy taki, którego określenie może kojarzyć się z dekoracyjną warstwą widoczną na różnorodnego typu częściach w jednośladach czy też starszych samochodach.

Mowa teraz naturalnie o chromie, który w ludzkim ciele odpowiedzialny jest za m.in. stabilizowanie poziomu glukozy, zwiększeniu ilości tzw. dobrego cholesterolu czy możliwe cechy odchudzające. Z tego zresztą względu powszechnie uważany jest za suplement diety o działaniu obniżającym ciężar człowieka. W praktyce jednak badania na taki temat nie dają jednoznacznych wyników. Pewne jest jednak to, że chrom usprawnia ludzki metabolizm, zatem spalanie tłuszczu. Poza tym wydatnie wpływa na redukcję apetytu, również na przeróżne słodycze. Z tego też powodu wspomagany za pomocą takiego pierwiastka organizm wykazuje większy metabolizm zarówno tłuszczów, jak i różnego typu węglowodanów. Badania wykazują również, że przyjmowanie chromu ma pozytywny wpływ na zachowywanie odpowiedniego ciśnienia krwi.
Płyty szalunkowe
Niestety tak jak odmienne suplementy diety, u niektórych osób ten pierwiastek również teoretycznie mógłby wywołać niepożądane efekty. Bezpieczna dla człowieka dawka chromu to 52-200 mcg czyli tyle, ile możemy dostarczyć w dobrze zbilansowanej diecie.

Jeśli natomiast planujemy intensywne redukowanie wagi, porcję chromu musimy powiększyć do ok.

Zaintrygowały Cię poniższe informacje? Bardzo nas to cieszy i od razu zapraszamy Cię do serwisu twórcy po kolejną porcję wątków.

200-400 mcg. Warto tu zaznaczyć, że jeżeli zamierzamy przestrzegać zalecanego dawkowania, to jakiekolwiek poboczne skutki nie muszą się objawiać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*