Poszukiwania nowego mieszkania? To wcale nie jest takie proste!

No Comments
Praktycznie każdy z nas marzy o swoim mieszkaniu. Aby jednak spełnić to marzenie, trzeba mieć mnóstwo pieniędzy i nie mniej szczęścia – szczególnie w stolicy, gdzie rynek mieszkań jest niezwykle rozbudowany, a równocześnie niektóre ceny mogą niemal powalić na łopatki nawet tych, którzy na co dzień nie muszą się liczyć z każdym groszem. Jak nie oszaleć w czasie poszukiwań swojego wymarzonego mieszkania? Oto kilka wskazówek.

wnętrze mieszkania, meble

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba zacząć od wyboru lokalizacji. Jeśli zdecydujesz się dla przykładu na mieszkania na warszawskich Bielanach, wtedy bez wątpliwości możesz liczyć na dużo niższe ceny niż w centrum- na bielanach. Jednocześnie jednak musisz liczyć się z faktem, że dojazd do centrum lub innych oddalonych dzielnic będzie niewątpliwie trudniejszy i zajmie Ci o wiele więcej czasu. Praktycznie wiele zależy od tego, gdzie dla przykładu pracujesz – jeżeli w jednej z dzielnic Warszawy znajdujących się na obrzeżach, niewątpliwie nie możesz kupować mieszkania położonego po drugiej stronie Warszawy, bo stracisz tak dużo czasu na dojazdy, iż w ogóle nie będzie to korzystne.

Inną istotną kwestią jest przykładowo bliskość szkół lub przedszkoli w okolicy – oczywiście jeżeli już masz lub planujesz mieć potomstwo. Tutaj zdecydowanie wygrywają przede wszystkim mieszkania na warszawskich Bielanach – rozwijająca się infrastruktura oczywiście zapewni Twoim dzieciom wszystko, czego wymagają. Jednocześnie dla przykładu w centrum nie ma tak dużo przedszkoli, do których możesz wysłać swoje pociechy, a wówczas i tak będziesz musiał je wozić do innej dzielnicy. Dlatego przed kupnem mieszkania musisz niezwykle dobrze przemyśleć wszelkie sprawy, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

bloki, mieszkania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, kupno mieszkania wcale nie jest taką łatwą kwestią jak mogłoby się wydawać. Najczęściej jeden z elementów Ci nie odpowiada – lokalizacja, cena lub wielkość czy rozkład mieszkania. Jeżeli uda Ci się znaleźć mieszkanie, które będzie spełniało wszystkie te wymagania, z pewnością możesz mówić o dużym szczęściu. Właściwie jedno jest pewne – nie możesz się spieszyć z podejmowaniem decyzji o kupnie mieszkania, bo w podobnych wypadkach pośpiech bez wątpliwości nie jest najlepszym doradcą. Niemniej trzymamy mocno kciuki za Twoje poszukiwania wymarzonego mieszkanka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*