W jaki sposób działa oczyszczacz powietrza i czy do oczyszczenia znacznego pomieszczenia wystarczyłby oczyszczacz mały?

No Comments
Jest stwierdzone, że im mniej spędzamy czasu w zanieczyszczonym środowisku tym naturalnie lepiej. Nawet jeśli jesteśmy w domu przez parę godzin dziennie, to należałoby nabyć oczyszczacz i sprawić, że część dnia spędzimy w nieskażonym powietrzu.
Podstawowa zasada funkcjonowania oczyszczacza, to przefiltrowanie powietrza w pokoju.

Oczyszczacz powietrza zasysa je i odfiltrowuje z niego zanieczyszczenia. Oczyszczacze nabywane do mieszkania zazwyczaj usuwają pyły zawieszone. Jeśli taki odświeżacz posiada zamontowany dodatkowo węglowy filtr, to może usuwać lotne, organiczne związki przykładowo zapachy. Moglibyśmy odróżnić dwa rodzaje oczyszczaczy. Co poniektóre oczyszczacze oczyszczają powietrze mechanicznie przez filtr HEPA. Kolejny rodzaj oczyszczaczy, to oczyszczacze wodne. W takich wodnych powietrze jest filtrowane przez element, który pozwala na powiększenie kontaktu między powietrzem a wodą, która znajduje się w urządzeniu. Później przez tzw. mokrą depozycję zawieszone pyły i inne substancje stałe są skraplane w wodzie. Dzięki temu mechanizmowi powietrze także jest nawilżane do właściwego stanu.
rodziny

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
wilgoć

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jeżeli nabywamy odświeżacz do mieszkania to musimy mieć świadomość tego, że żaden model nie działa wiecznie. Należy w nich wymieniać filtry.

Myślisz, że ten artykuł jest warty zainteresowania? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię też ta rekomendowana oferta (http://www.efektywniej.pl/oferta/wyznaczanie-wspolczynnikow-laf/), gdyż dotyczy podobnej tematyki.

Jeżeli mamy na myśli oczyszczacz wodny, to dosyć często oraz regularnie musimy wymieniać wodę. Wtedy pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń oraz eliminujemy ryzyko, że w oczyszczaczu rozwiną się jakiekolwiek bakterie. Jeżeli jednak mamy na myśli odświeżacz mechaniczny, to w tym oczyszczaczu zanieczyszczenia osadzają się wprost na filtrze. Jeżeli chcielibyśmy oczyścić lokum o powierzchni 50 M2, to nie można w takiej sytuacji kupić oczyszczacza, który warty jest sto zł.

W najtańszych oczyszczaczach jest filtr, który nie jest w stanie oczyścić tak dużej powierzchni. Im odświeżacz w wyższej cenie tym filtr w nim jest większy. Z tego wynika, że dłużej można go używać i może on funkcjonować na znacznej powierzchni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*