Dzięki pieniądzom unijnym i środkom z budżetu gmin ojczyste przedszkola, i nie tylko one, mogą liczyć na wsparcie przy budowie placów zabaw dla dzieci

No Comments
Place zabaw należą do tzw. miejsc użyteczności publicznej, a to pozostaje jednoznaczne z tym, że każdy obywatel może darmowo z nich korzystać. Rzecz jasna człowiek dojrzały z takiego placu korzystać z pewnością nie będzie, ale berbeć, czyli synek bądź córeczka, jak najbardziej. Fundusze europejskie znacznie zmieniły krajobraz polskich miasteczek i przysiółków.

place zabaw

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej wolny czas spędzali gdzie popadnie, a opiekunowie prawni nie zawsze byli w stanie sensownie zorganizować wieczory. Dzisiaj sytuacja całkowicie się odmieniła. W budowie placów swój udział mają także jednostki samorządu terytorialnego. W taki sposób wydane fundusze są świetną inwestycją na przyszłość. W końcu place zabaw nie służą przez krótki czas, lecz dzieci mogą z nich korzystać przez dekady.

W trakcie ich użytkowania należy systematycznie kontrolować stan znajdujących się tam sprzętów, czyli zjeżdżalni czy bujaków. Jeśli zdarzyłby się wypadek, to osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo wpadłaby w niemałe tarapaty. Z tej przyczyny coroczne kontrole techniczne nie mogą zostać odłożone na bok. Budowa placu zabaw (budowanie placu dla dzieci) rusza najczęściej po wybraniu podwykonawcy, którego wyłania się w drodze konkursu. Zwycięża ten, kto zaproponuje najniższą należność za wykonaną usługę. Taka oszczędność jednakże nie w każdym wypadku się sprawdza. Znacznie zaniżona kwota na pewno powinna wzbudzić refleksję urzędników odpowiedzialnych za wykonanie założonego planu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem taka propozycja jest odrzucana już na początku. A jeżeli wszystkie wymogi zostały spełnione, to najwyższa pora, by wbić szuflę w ziemię i rozpocząć budowę na dobre. wywóz gruzu katowice placu zabaw powinna być przeprowadzona pod odpowiednim nadzorem. Już sam wybór miejsca nie może być sprawą przypadku. Na pewno nie może to być teren usytuowany sąsiedztwie sieci wysokiego napięcia ani też ruchliwych ulic. Sam plac zabaw musi być ogrodzony, żeby nie wchodziły tam psy. Przy bramie wejściowej ma zawisnąć tablica informacyjna, która formułuje zasady korzystania ze sprzętów znajdujących się w środku. Szczególnie ważny pozostaje nadzór osób dorosłych, ponieważ zwłaszcza małe dzieci nie mogą na własną odpowiedzialność przebywać na placu. Źle rozumiana samodzielność może okazać się zgubna w skutkach, a rodziciele poniosą konsekwencje, jakie niesie ze sobą całkowity brak zdrowego rozsądku.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*