Zastosowanie tafli szklanych w aranżacji wnętrz

No Comments
Zabudowa wnętrz ze szkła to w tej chwili jeden z najmodniejszych kierunków w wykończaniu mieszkań. Podpowiadamy, co możesz w domu wydzielić szklanymi panelami i w jaki sposób to zrobić. Naprowadzamy również, które rodzaje szkła warto tutaj zastosować.

zabudowa szklana

Autor: tristendomusic
Źródło: http://www.flickr.com
Szklane ściany pozwalają być oddzielnie, ale w pewnym stopniu dalej razem. Co ważne, takie zabudowy można przesuwać, składać – jak użyć przyssawki do szkła. Zatem w razie konieczności możesz za nimi skryć tą część domku, jakiej nie pragniesz demonstrować na przykład niespodziewanym gościom. Szklane ściany gwarantują także światło nawet w pomieszczeniach w głębi domku. W porównaniu z luksferami dają sporzej możliwości różnorodnego wykończenia pomieszczenia. Wadą tego typu rozwiązania może być powstawanie rys na szkle. Usuwanie rys na szkle wymaga czasami specjalistycznych środków albo zabiegów.

Szklana ściana między przedpokojem a holem albo pokojem dziennym wprowadzi granice, a równocześnie zapewni dostęp światła do owego wnętrza. Takimi ściankami możesz odgraniczyć ze wspólnej powierzchni pokój do pracy bądź sypialnię. Można także stworzyć ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze – szklane ściany. Warto, aby była wykonana ze szkła nieprzejrzystego, kolorowego, laminowanego, ażeby zasłonić domowe przestrzenie. A jeżeli będzie przezroczysta, symbolicznie określi granice pomieszczeń.Ogromnie popularne jest wydzielenie toalety, a właściwie salonu kąpielowego.

Przeczytaj to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej kwestii co ta omawiana w tym artykule, więc na pewno niezwykle Cię zainteresuje!

Efektownym oraz praktycznym elementem wyposażenia domu są szklane ściany. Należyte ich rozlokowanie zapewnia komfort mieszkanka, poprawia oświetlenie domu oraz przydaje mu ponadplanowej powierzchni. Istotne jest, żeby wybierając szklane ściany kierować uwagę na wytwórcę i firmę, która będzie dany produkt montować.

Obróbka szkła

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym elementem w trakcie pracy ze szkłem będzie bezpieczny transport tafli szkła – interesuje mnie usuwanie rys na szkle. Do przewożenia szkła stosowane są mocowania przyssawkowe. Gumowe przyssawki do szkła zaciągane są mechanicznie poprzez dźwigienkę albo poprzez pompkę próżniową zaciągającą gumę. Mocowania przyssawki umożliwiają przewóz płyt o wadze do 120 kilogramów. Do płyt cięższych stosowane są uchwyty zaciskowe jakie zapewniają ich bezpieczny transport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*