Co trzeba wiedzieć wybierając beton komórkowy do budowy naszego budynku?

No Comments
Gdy decydujemy się na kupno elementów z betonu komórkowego, musimy konkretnie poznać propozycję wytwórców, gdyż jednakowo prezentujące się bloczki nie w każdym przypadku posiadają takie same parametry.

Beton komórkowy, który stosowany jest do budowania domów jednorodzinnych, to beton autoklawizowany zatem utwardzony jest parą wodną o ciśnieniu 1,1-1,3 MPa w temp. 180-190 stopni. Przez ten proces, beton komórkowy może uzyskać właściwe parametry fizyczne.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem zachęcamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny (https://drabest.pl/pl/26-wielofunkcyjne-3-elementowe) naszych opisów. W przypadku pewnych wątpliwości – zwróć się do nas!

Podstawowymi jego składnikami są kruszywo – piasek albo popioły lotne, spoiwo – wapno oraz niewielka ilość cementu oraz spulchniacz. Jest to proszek albo pasta aluminiowa. Jeśli kruszywo to jedynie piasek, uzyskujemy beton komórkowy, który nazywany jest popularnie białym a czasem również piaskowym. Jest to najczęściej wybierana przez inwestorów wersja betonu komórkowego. Jeżeli do produkcji takiego betonu zastosuje się zamiast piasku popioły lotne albo mieszaninę piasku z popiołem, wtedy taki beton posiada barwę szarą. Beton komórkowy nie wydziela jakichkolwiek substancji toksycznych dla zdrowia. Wytwarzany jest on z materiałów naturalnych, z tego też powodu jest zupełnie bezpieczny.

budowa - odzwierciedlenie

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on również odporny na glony, bakterie i grzyby pleśniowe. Najistotniejszą cechą betonu komórkowego jest gęstość objętościowa. Od tej cechy zależą inne parametry. Ze wzrostem gęstości zwiększa się także jego wytrzymałość na ściskanie oraz izolacyjność akustyczna. Zmniejsza się wtedy izolacyjność termiczna. Wyroby betonowe o dużej gęstości ciężej jest przycinać. Gęstość takiego betonu jest oznaczona klasą. Odpowiada jej przedział gęstości. Żeby posiadać ciepłe ściany w jednej warstwie, trzeba użyć do ich konstrukcji elementy z betonu komórkowego o gęstości 300-400 kg/m3.

Wierzchnie ściany domu dwu- oraz trójwarstwowe oraz wewnętrzne ściany nośne, robi się przeważnie z klasy gęstości 600. Wytrzymałość na ściskanie jest zależna od gęstości objętościowej. Im gęstość jest bardziej znacząca, tym bardziej znacząca jest odporność komórkowego betonu na ściskanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*