O czym pamiętać trzeba podczas projektowania i budowy garażu, na co zwracać uwagę przy projekcie.

No Comments
Dobrze postawiony garaż służył będzie przez wiele lat, dlatego też należy chwilę chwil poświęcić na jego odpowiedni wybór. Po pierwsze garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, lecz również jako miejsca na przechowywanie sprzętu i narzędzi, czy jako warsztaty. Dlatego też należy ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie prościej jest na etapie stawiania całości zaprojektować wszystko zgodnie z potrzebami, niż za jakiś czas robić niewielką rewolucję i wymyślić sobie jakąś rozbudowę.

murowany garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa garażu murowanego powinna się zacząć od znalezienia odpowiedniego projektu. Garaż często stanowi integralną część budynku, i wówczas stawia się wszystko jako jedną bryłę, a może także być całkowicie niezależnym pomieszczeniem. Wybór odpowiedniej opcji w dużej mierze będzie uzależniony od kształtu działki i wymagań właściciela, każda z tych opcji będzie posiadać jakieś wady i zalety, i przed końcową decyzją warto wszystko odpowiednio przemyśleć. Podstawową regułą przy wyborze miejsca na garaż (wiaty garażowe dolnośląskie) powinna być łatwość dojechania, prowadząca do niego droga powinna być twarda. Dlatego też lepiej jest zrezygnować z garażu gdzieś w tylnej części domu, gdzie będzie trzeba okrążać cały budynek, na pewno lepiej będzie wówczas wybudować niezależny garaż. W takiej sytuacji powinno się tylko mieć na uwadze to, aby swoim charakterem i rodzajem wykończenia nawiązywał do pozostałych budynków, najlepiej jeżeli zaprojektuje go to samo biuro architektoniczne, co dom.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając garaż murowany trzeba się liczyć ze znacznie większymi kosztami, ponieważ ogólny koszt takiej inwestycji wynieść może nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych, ale równocześnie dużo większej wygody używania. Koszty te są orientacyjne i mogą się znacząco wahać zależnie od wykorzystanych materiałów i rozwiązań. Przykładowo jeśli ktoś zdecyduje się na wiśniowski bramy segmentowe z dużą ilością automatyki, to do całej wyceny będzie trzeba kolejne kilka tysięcy złotych dorzucić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*