Z jakich desek można wykonać wykonany z drewna taras i jak go pielęgnować?

No Comments
Często taras z drewna jest miejscem na spędzanie wolnych dni oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Tarasowe deski są bardzo piękne i w przeciwieństwie do terakoty są ciepłe oraz wytrzymałe na mróz. Poza tym są antypoślizgowe.
Wykonany z drewna taras, gdy jest zrobiony starannie ze specjalistycznych gatunków drewna oraz z zachowaniem wszystkich zasad poprawnego montażu, może przetrwać dziesiątki lat.

Bieżąca pielęgnacja tego typu tarasu jest bardzo tania i łatwa. Ciemny taras możemy wykonać z desek z drzewa egzotycznego albo z desek stworzonych z termodrewna.

Jeżeli pragniesz bezzwłocznie znaleźć analogiczne materiały dotyczące tego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.laccery.com/pl-pl/bariery-drewniane.html) na innej tego typu stronie.

Jasny taras może powstać z desek z drewna syberyjskiego albo co poniektórych gatunków egzotycznego drewna np. modrzew syberyjski, dąb czy tatajuba. Przy wybieraniu desek na taras trzeba wziąć także pod uwagę jej trwałość. Deska tarasowa o maksymalnej wytrzymałości zalicza się do kategorii PREMIUM Plus. Są to deski z takich gatunków drzewa jak massaranduba czy też termojesion.

ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ciekawią Cię tarasy drewniane Wrocław jest miastem, w którym odnajdziesz odpowiednie deski tarasowe, które będą przywiezione do twojego domu w gotowej postaci do montażu. Są one odpowiednio wysuszone. Co poniektóre deski dodatkowo sa pakowane w ochronne foliowe opakowania. Na 1m2 tarasu konieczne będzie mniej więcej siedem metrów bieżących deski tarasowej. Do nabycia jest dzisiaj wiele gatunków drzew europejskich oraz egzotycznych. Każda z desek ma swe cechy fizyczne. Gatunki egzotyczne często wywodzą się z niezwykle odległych terenów globu oraz różnią się pomiędzy sobą charakterystyką oraz wyglądem. Deski z drewna egzotycznego bardzo często muszą przebyć długą drogę morską nim zostaną ułożone na tarasie. W czasie morskiego przewożenia oraz przechowywania, często dochodzi do zabrudzenia desek, dlatego też przed układaniem ich oraz malowaniem, trzeba je starannie odtłuścić.Potrzebny będzie do tego celu specjalistyczny środek.

Kiedy już taras będzie ułożony, należy go odpowiednio pielęgnować. W celu usunięcia kurzu czy też liści należy zastosować ciepłą wodę wymieszaną ze środkiem przeznaczonym do pielęgnacji tarasu. Do czyszczenia zabrudzeń mocniejszych należy użyć specjalnego żelu do likwidacji szarości z desek.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*