Jak wyposażyć mieszkanie w stylistyce angielskiej?

No Comments
Jeżeli mamy na celu zaaranżować wnętrze w stylu angielskim to warto na początek rozpoznać wyróżniki tej stylistyki. Przeważa w nim duża ilość klasycznych dużych mebli, dodatkowych elementów, bibeloty. Często jest to design wiązany z brakiem umiaru, przeładowaniem i zgromadzeniem za dużej ilości przedmiotów, ale te warunki wpływają na szczególną atmosferę takich wnętrz. Styl angielski to komfort, domowa specyfika, magiczność. Do swoistego pomieszczenia trzeba dodać jeszcze okna w stylu angielskim i efekt gwarantowany.

dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - powiększenie

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kolory należy skoncentrować się na jednym dominującym kolorze, ale nie należy zapominać o różnorakich jego zabarwieniach i tym, iż powinien się znaleźć w tonacji mebli czy innych elementów. Tego typu styl charakteryzuje asymetria, lecz należy zachować jedność dla przykładu w powierzchniach tworzyw czy kolorystyce. Nie jest to styl, który powinien być w spokojnych kolorach warto użyć intensywnych kolorów, a złamać je czymś ciemnym przykładowo drzwi angielskie mogą być w klasycznej stylistyce. Taki styl to dużą liczba zdobień dla przykładu na suficie rozlokować wkoło lampy tradycyjną sztukaterię. Meble mogą być tapicerowane z dużą liczbą poduch. Na ścianach można rozmieścić familijne fotografie lub obrazki o różnej tematyce. Okna w stylu angielskim to bardzo często ciężkie kotary, których tworzywo i kolorystyka może pasować z resztą stylizacji. Często kotary podpinane są wymyślnymi klamrami np. w rodzaju frędzli.

Drzwi angielskie czy inne elementy tego stylu nie nadają się dla każdej osoby. Bardzo często ten styl skojarzony jest z osobami starszymi, ale jest to złudne. Okna w stylu angielskim czy wnętrze wypełnione elementami to również dom (Apartamenty wrocław) dla młodych ludzi stawiających na familijny, przytulny klimat. Istotne jest utrzymanie rozwagiw kolorach, kształtach, powierzchniach,ale także w liczbie mebli czy dodatków. Zobacz więcej na stronie: producent stolarki okiennej Potoczny.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*