Czym charakteryzuje się olej wytwarzany z orzechów laskowych?

No Comments
Zdecydowana część osób nabywa w sklepie oleje rzepakowe albo słonecznikowe. Tymczasem na rynku są również w większym stopniu nietypowe oleje, dla przykładu z orzechów laskowych, włoskich czy oleje krokoszowe, z awokado lub konopne.

Są one o wiele droższe, jednak naprawdę warto po nie sięgać przez wzgląd na ich niezwykle korzystne właściwości zdrowotne. Jeżeli nie masz pewności, jaki olej jest najzdrowszy, to warto wiedzieć, że najcenniejsze są te tłoczone na zimno oraz otrzymywane przy pomocy wyciskania mechanicznego roślin oleistych. Dla przykładu niezwykle popularny olej z oliwek, soi i rzepaku jest zdrowy, ale należy pamiętać o tym, że występują także oleje z orzechów, konopi czy nawet z pestek śliwek. Posiadają one wysoką wartość odżywczą i naturalnie wysoką jakość.

Podoba Cię ten tekst? W takim razie zobacz jeszcze to, tutaj też zamieszczono wyłącznie świetne informacje (http://www.sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-encore-hs/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Z innej strony są one jednak niezbyt wytrzymałe na przechowywanie.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
olej

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze rozumiemy zalety gwarantowane przez oleje. Są one w stanie dawać nie tylko koniecznych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6, lecz mogłyby także dostarczać witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Następną ważną kwestią jest to, że występują w olejach tzw. przeciwutleniacze, które zapobiegają procesom starzenia. Przykładowo jeżeli zainteresował Cię olej z orzechów laskowych, to należy mieć świadomość, że jest on uzyskiwany przez tłoczenie na zimno. Jego charakterystyczną cechą jest to, że posiada on delikatny oraz orzechowy smak. Jeśli chodzi o jego kolor, to jest to barwa żółto-złota. Tego typu olej może służyć jako dodatek do ciast, deserów czy jako składnik dressingu. Jeżeli chodzi o inne mniej klasyczne oleje, to są także takie produkowane z orzeszków arachidowych, zatem ziemnych.

Jest również olej z orzechów włoskich, olej cedrowy, olej sezamowy czy kokosowy. W dobrych sklepach kupimy także olej z winogron czy też nawet olej śliwkowy. Ten ostatni nie posiada jednak koloru fioletowego, lecz intensywny złoto-żółty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*