Malowanie pokoju krok po kroku

No Comments
Czujesz, że nadszedł czas na metamorfozę aktualnego koloru w pokoju? Kup farbę, wałek oraz parę innych drobnostek oraz w weekend odmień swą alkowę.
Malowanie sufitu i ścian to nie jest skomplikowane zadanie.

Ściany w pomieszczeniach najczęściej maluje się dyspersyjnymi farbami akrylowymi, nierzadko tiksotropowymi, czyli gęstymi niczym budyń, dzięki temu nie kapią z pędzla. Niektóre farby akrylowe przeznaczone są celowo do malowania sufitów. Są matowe, mają zdolność rozpraszania świetlnych refleksów. Wysychają powoli, zatem na pomalowanej powierzchni nie zostaną zaschnięte pasma. Kiedy ściana jest bardzo zabrudzona, lepiej będzie użyć farby lateksowej, albowiem ma ona ogromniejszą siłę krycia.

drzwi - wizja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
śćiana

Autor: sarae
Źródło: www.flickr.com
Prace rozpoczynamy od zabezpieczenia podłogi. Blisko ścian przyklejamy malarską taśmę, lecz tylko połową jej szerokości. Folię malarską rozkładamy na podłodze i przyklejamy ją do taśmy. Używamy grubej folii, aby nie darła się, kiedy będziemy po niej chodzili. Po zagruntowaniu ścian zabieramy się do dzieła. Zawsze rozpoczynamy od sufitów. Bełcemy farbę po czym wlewamy ją w kuwetę. Rozpoczynamy malowanie sufitu, przemieszczając wałek równoległymi pasami. Pasy powinny na zachodzić na siebie. Następną warstwę farby nanosimy w przeciwnym kierunku aniżeli pierwszą. Zanim sufit wyschnie, można rozpocząć malowanie ścian, które zaczynamy od wewnętrznych kątów. Możesz do tego użyć wałka okrągłego.

Możliwe niedociągnięcia zamalujmy niedużym pędzelkiem.

Zobacz informacje i odkryj serwis (http://well-done.pl/szkolenia-podesty-ruchome/), który z pewnością Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Na pewno nie pożałujesz.

Jeżeli na ściany nanosimy inny odcień niż na sufit, do narożników wybieramy specjalny wałek z krągłą odchylaną klapą. Pozwoli on uzyskać nienagannie równe odcięcie barw.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*