Co to jest ciepły montaż oraz co on zapewnia mieszkańcom?

No Comments
Zainwestowanie w ocieplenie domu jest bardzo wielokrotnie traktowane przez mieszkańców naszego państwa jako sposób na oszczędzanie. Izolacja termiczna pokryć dachowych i ścian w połączeniu z odpowiednimi otworami okiennymi oraz wentylacją, zezwala uzyskać oszczędności niemal przez 365 dni.

Zimą dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie, a w okresie letni mając okazję rezygnacji z klimatyzacji oraz wentylatorów.
Najbardziej istotnym elementem energooszczędnego domu są okna. Przez okna może uciekać nawet trzydzieści procent energii. Najistotniejszym parametrem, który mówi o stopniu oszczędności energii danego modelu okna jest parametr przenikania ciepła. Oznaczony jest on symbolem Uw.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie (http://www.bira.pl/produkty), która dotyczy pokrewnej tematyki.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na oszczędne okna, czy okna tak zwane pasywne, musimy mieć świadomość tego, że warunkiem właściwego funkcjonowania tych otworów okiennych jest ich prawidłowy montaż. Aby okna oszczędne i okna pasywne działały prawidłowo i przez dużo lat, niezbędny jest montaż warstwowy. Najistotniejszą zasadą takiego montażu jest to, aby okna montować szczelniej po wewnętrznej stronie niż na zewnątrz. Ciepły montaż a więc energooszczędny system trójwarstwowy swoją nazwę zawdzięcza taśmom, które eliminują skutecznie mostki termiczne i zapobiegają biologiczno-chemicznej degradacji tych miejsc, w jakich stykają się ościeżnice ze ścianą. Używanie takiej technologii może się przełożyć na bardzo dużo korzyści. Jest to pomniejszenie rachunków za energię cieplną, minimalizacja zagrożenia występowania uczulenia i zapalenia dróg oddechowych. Właściwy montaż obramowania okiennego w obmurowanie, doszczelnienie takiego okna taśmami paroprzepuszczalnymi i paroszczelnymi będzie sprawiać, że renowacja okien nie będzie potrzebna przez bardzo znaczny okres.

klimatyzator na ścianie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły montaż jest dużą oszczędnością pieniędzy i zdrowia. Zapobiega on pojawianiu się mostków termicznych i dyfuzji pary wodnej.

Tego typu montaż polepsza również walory akustyczne otworów okiennych, dzięki takiemu dom staje się bardziej ciepły i tańszy w utrzymaniu. Staje się także bezpieczniejszy od chorób, które wynikają z pojawienia się pleśni oraz jest odporny na hałas z ulicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*