Garaż – który rodzaj wyselekcjonować a także w jaki sposób go uplanować? Informator

No Comments
Właściwe dostosowanie garażu do osobistych potrzeb inwestora jest to dosyć ciężkie zadanie. O tym, jak to wykonać, przeczytasz poniżej.
Nim przystąpimy do projektowania oraz budowy domku jak też garażu, warto sobie odpowiedzieć na nieco kluczowych kwestii.

Przede wszystkim czy ma to być garaż tzw. wolnostojący, wkomponowany w bryłę budynku, czy może dostawiony do domku? Na jeden czy może parę aut? Z jedną czy też dwiema bramami wjazdowymi? Z przestrzenią na dodatkowe wnętrza funkcjonalne czy zaprojektowany wyłącznie na parkowanie?
kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments
Gdy wybieramy garaże, przesądzającą rolę odgrywają rozmiary naszej działki, jej orientacja w stosunku do stron świata, a także sposób zagospodarowania działki. To one określają, czy można postawić garaż w bryle domu, nieopodal niego, w piwnicy czy też postawić na garaż wolnostojący. Warto też kierować uwagę na sąsiedztwo naszej działki, a wyjątkowo na charakter ulicy. O ile jest ona dosyć ruchliwa, musimy zadbać o dłuższy podjazd, który zapewni luźne manewrowanie w obszarze naszej posiadłości, tak ażeby nie potrzeba było wjeżdżać na szosę tyłem. Wiążące ustawy nie ograniczają nawierzchni zabudowy garażu, charakteryzują wyłącznie jego minimalną wysokość a także rozmiar wjazdowej bramy. W czasie planowaniu naszego garażu warto też brać pod uwagę umiejętność kierowania czterokołowcem przez innych mieszkańców jak też ich posturę.

Gdy w domku będzie przebywać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, trzeba wówczas dostosować przestrzeń do wymogów osób niepełnosprawnych.

Zajmujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie obejmy zaciskowe, który tam miejscu się znajduje, także jest coś wartościowego.

Ponadto, każdy garaż winien być wyposażony w elektryczną instalację oświetleniową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*