Dlaczego przykładowo na basenach trzeba używać takie narzędzie jak osuszacz basenowy?

No Comments
Ze względu na parowanie wody, w hali basenowej zazwyczaj występuje bardzo duża wilgoć. Tę wilgotność, podobnie jak temperaturę powietrza, należy pieczołowicie kontrolować i minimalizować do stanu akceptowalnego tak dla wszystkich osób, jak i dla basenu.
Tu niezwykle przydatne jest urządzenie pod nazwą osuszacz basenowy.

Łazienka dla całej rodziny

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
program

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystaniu bardzo trwałych oraz solidnych materiałów, tego typu osuszacze basenowe to skuteczne rozwiązanie także w ciężkich oraz niezwykle nietypowych uwarunkowaniach, które mają miejsce na basenach. Żeby budynek basenu mógł być rozważany jako zabezpieczony, poziom temperatury i wilgotności powinien być zgodny z wytycznymi VDI 209. To obligatoryjny warunek, który wynika ze specyfiki tego typu miejsca, jakim jest basen i wszystkich czynników, które tam obowiązują. Wilgotność względna powinna wynosić 54% a poziom ten mógłby być wyższy w sektorze prywatnym, temperatura pomieszczenia powinna wynosić 30 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody 28 stopni Celsjusza.
Zgodność z wymienionymi warunkami klimatycznymi gwarantuje doskonałą ochronę domu, który jest uszkodzony w wyniku bardzo znacznych poziomów wilgotności czy rozrostu pleśni. Na rynku do nabycia są osuszacze basenowe ścienne oraz osuszacze kanałowe, które dzięki wbudowanej funkcji rekuperacji, gwarantują oszczędność energii nawet do 60% w zestawieniu do innych niektórych układów wentylacyjnych.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link (http://www.akm.net.pl/) i raduj się opublikowanymi tam kolejnymi postami. Zapewne poszerzą one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

Każdy profesjonalny osuszacz basenowy doskonale sobie radzi z odprowadzaniem wilgoci z budynku. Dobre urządzenia powinny być nowoczesne oraz przystosowane do działania w bardzo ciężkich uwarunkowaniach. Dobry basenowy osuszacz powinien zapewniać komfort na jakimkolwiek basenie lub na przykładowo obiekcie Wellness.

Dzięki wykorzystaniu tego typu sprzętu, każdy tego typu budynek będzie spełniał wszystkie konieczne normy, natomiast odwiedzający go ludzie będą spędzać czas w bardzo komfortowym i bezpiecznym otoczeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*