Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie na rynku pierwotnym

No Comments
Wielu nabywających mieszkanko woli te nowe. Tejże tendencji sprzyja również program Mieszkanie dla Młodych, który to umożliwia uzyskać dotację jedynie do mieszkania z rynku pierwotnego. Przed transakcją warto jednakże wykonać dogłębną analizę. Jak wykazuje praktyka podążanie za promocjami nie zawsze gwarantuje udany nabytek. Na co należy kierować uwagę, żeby nie dać się naciągnąć?

biurowiec

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupno mieszkanka na pierwotnym rynku często dajemy się skusić ciekawym cenom, ładnym wizualizacjom a także przyrzeczeniom deweloperów. Dobrze jest jednak zachowywać zdrowy rozsądek a także gruntownie sprawdzić inwestycję, zanim złożymy podpis na umowie przedwstępnej.Warto zacząć od zaznajomienia się z wcześniejszymi dokonaniami dewelopera oraz ustalenia, czy wszystkie zostały ukończone terminowo. Jeżeli inwestycje znajdują się na obszarze naszego miasta, warto je też zobaczyć.

Większa liczba pustych mieszkań czy niedbale wykończony teren dookoła budowli to sygnały, iż inwestor może mieć także kłopot z realizacją naszej nieruchomości. Tak samo ważne będzie zaznajomienie się z wpisami do księgi wieczystej jak też planami zagospodarowania powierzchni naokoło inwestycji. Może się bowiem okazać, że śliczny krajobraz zza okna okna dachowe za kilka lat zasnuje biurowiec albo hipermarket, natomiast w odległości 50 metrów zaprojektowano ruchliwą obwodnicę. Porównując parę propozycji warto również dokładnie przeanalizować proponowane ceny i bonusy. Trzeba mieć na uwadze, że na tym rynku panuje silna konkurencja, w szczególności kiedy w pobliżu umieszczonych jest parę budynków zbudowanych przez rozmaitych inwestorów.

Zdarzają się więc propozycje promocyjne, jakie nęcą nabywców tańszymi czy nawet darmowymi miejscami garażowymi lub komórkami lokatorskimi. Na pierwszy rzut oczu prezentują się one niezwykle atrakcyjnie. W rzeczywistości jednakże należy bardzo skrupulatnie przeanalizować takie oferty. W szczególności tyczy się to sytuacji jeżeli deweloper wymaga czegokolwiek w zamian, np. skorzystania ze wskazanej oferty kredowej. Może się bowiem okazać, że w definitywnym rozrachunku przez taką promocję mieszkanko będzie nasz kosztowało drożej a nie taniej. Teraz można w wyszukiwarkę wpisać hasło: nowe mieszkanie Wrocław czy mieszkania Wrocław rynek pierwotny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*