Jakie są różnice pomiędzy dachówką ceramiczną a wykonaną z betonu?

No Comments
Zazwyczaj przy kupnie różnych przedmiotów jesteśmy postawieni przed wyborem danego jego rodzaju. Podobnie wygląda też kwestia, gdy chcielibyśmy kupić dachówki. Istotny okazuje się być tutaj nie tylko kształt czy Kolor, lecz także materiał, z którego był wytworzony wspomniany towar.

Fototapeta, łąka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Światła

Autor: Filat Astakhov
Źródło: http://www.flickr.com

Od dawna dachówka jest najbardziej popularnym surowcem, który jest stosowany jako pokrycia dachowe. Dachówki są bardzo estetyczne a jednocześnie gwarantują bardzo dużą trwałość. W sprzedaży możemy spotkać 2 typy dachówek: ceramiczne oraz wykonane z betonu. Oba te rodzaje uznawane są jako trwałe, gdyż ich żywotność określana jest na ok. 100 lat, przy czym wielokrotnie spotyka się dachówki, które dobrze służą znacznie dłuższy czas. Także inne ważne aspekty są analogiczne. Chodzi tu o mrozoodporność lub nasiąkliwość. Różnica tkwi w detalach. Dachówki ceramiczne pozwalają na stworzenie w nich drobniejszych części, z tego też powodu dachówki mają przeróżne zamki (dachówka wyprodukowana z betonu nie ma górnych zamków, ceramiczna z kolei posiada boczne i górne) i różne użebrowanie. Dla dekarza oznacza to, że te wykonane z betonu mają większą tolerancję nasuwu jednej na drugą, co pozwala na ukrycie niedoskonałości konstrukcji dachu.
budynek - krajobraz

Autor: vLe6fSsAbEjrQad9jF3q vLe6fSsAbEjrQad9jF3q
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o kształt dachówki, to zarówno te wyprodukowane z ceramiki, jak i te betonowe, mogą być płaskie albo profilowane. Beton jednak jest trochę bardziej nierównomierny niż dachówka stworzona z wypalonej gliny. Są jednak nowoczesne wersje dachówek wykonanych z betonu, które są gładkie i wytrzymałe na różnorodnego rodzaju warunki meteorologiczne. Są przy tym bardzo estetycznym elementem budowlanym.

Kolejna różnica pomiędzy takimi typami to ich cena zakupu.

Gdy będziesz potrzebować uzupełniającego tekstu w kontekście takiej tematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-radom/). One także okażą się użyteczne!

W wypadku dachówek z betonu proces technologiczny jest trochę tańszy, podczas kiedy do wypalania ceramicznych wymagana jest temperatura nawet ok. 1000 stopni Celsjusza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*