Na jaki dach się zdecydować?

No Comments
Wzrastające w zawrotnym tempie rachunki za energię zmuszają inwestorów do budowania domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które musimy ponieść w trakcie budowy zwracają się w zasadzie w każdym przypadku, dlatego też budownictwo energooszczędne ma coraz większą liczbę sympatyków. Co najważniejsze, dom energooszczędny charakteryzuje się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co ma wpływ wiele czynników: kształt budynku, liczba kondygnacji oraz kształt i wielkośćprojekt dachu.

zielone pokrycie dachu

Autor: pnwra

Miejmy też na uwadze, że im mniejsza jest powierzchnia dachu, tym straty ciepła będą niższe. Wskutek tego, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, rozbudowując go o piętro, aniżeli decydować się na szerokie budynki parterowe. Albowiem bryła domu określa kształt dachu, on także powinien posiadać nieskomplikowaną formę. Daje to niewysokie straty energii. Straty ciepła ”uciekającego” przez dachy stanowią aż 15-20% wszystkich strat ciepła w mieszkaniu. Trzeba więc postarać się o ocieplenie. Obecnie często wybieranym materiałem jest styropapa, której główną zaletą jest mała przewodność cieplna.

Odpowiada Ci ten artykuł? Super, ale kliknij ponadto tutaj – przeczytasz w tamtym miejscu bardzo użyteczny tekst (https://comfortapartments.eu/apartamenty-gdynia/), który również będzie dla Ciebie wartościowy.

Ma też znaczenie fakt, że, styropapa jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia i niezmienna w czasie (właściwości styropianu nie ulegają zmianie w trakcie użytkowania). Materiał nie odkształca się oraz ma właściwości samogasnące. Nie zaskakuje więc fakt, że często stosowana jest do pokrycia dachowego.Najlepiej jeśli dach w domu energooszczędnym jest jednospadowy, dwuspadowy albo płaski – zobacz tu.

dach

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie architekci oraz indywidualni użytkownicy coraz częściej decydują się na dachy zielone. Oprócz korzyści natury estetycznej, chronią strop przed nagrzewaniem w okresie letnim oraz wychładzaniem zimą. Taki dach powoduje, że budynek długo ”zatrzymuje” energię słoneczną, na skutek tego – ogranicza koszty ogrzewania i zazwyczaj wyklucza potrzebę zakładania klimatyzacji. Poza tym, dachy czy tarasy pokryte zielenią nawilżają powietrze, wpływając na poprawę komfortu przebywania w przyległych pomieszczeniach oraz samopoczucie mieszkańców.

Więcej –

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*