Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru pługa?

No Comments
Najważniejszą kwestią przy wybieraniu pługa jest moc ciągnika. W odpowiedni sposób wybrane urządzenie to również takie, które będzie dopasowane pod względem powierzchni oraz wielkości należącego do nas gospodarstwa i jakości będącej w naszym gospodarstwie ziemi.
Pomimo tego, że z zachodu przyszła do nas tendencja na bezorkową uprawę, to pług wciąż pozostaje istotnym sprzętem do uprawy ziemi w naszym kraju.

firmy deweloperskie

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
miejsca

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
pług

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

Wytwórcy poniekąd prześcigają się natomiast w coraz to w większym stopniu złożonych modelach pługów, jakich cena jest niezwykle wysoka. Nadal sporą popularnością pośród odbiorców cieszą się pługi do tzw. uprawy zagonowej, które są także najkorzystniejsze cenowo. Jednak to, w jaki pług musimy zainwestować, musi zależeć w znacznym stopniu od klasy wykonywanej na takim polu pracy oraz powinno być związane również z oszczędnością czasu i paliwa. Efektywna orka powinna być także jak najbardziej opłacalna.

Zaprezentowane przez nas treści zaintrygowały Cię tak bardzo, że czujesz ochotę na więcej. Nakłaniamy w takim razie do nowej witryny – po prostu naciśnij hiperłącze (https://sklep.dobroplast.pl/).

Mając na uwadze nadal rosnące koszty produkcji, oszczędzanie na paliwie posiada bardzo duże znaczenie.

Praca z tak znaczną i ciężką maszyną jaką jest z pewnością pług, automatycznie przekłada się na olbrzymie zużycie ropy naftowej. Niestety znacznym kłopotem polskich rolników jest wciąż wykorzystywanie lub zbyt lekkich albo zbyt ciężkich pługów. Często zmianę takiego narzędzia w wielu gospodarstwach wymusza dopiero zakup ciągnika mającego większą moc. Wybierając odpowiedni pług, oprócz naturalnie porównania jego możliwości z możliwościami innych ciągników, trzeba brać pod uwagę także odmienne właściwości tego typu sprzętu.

Pług zawsze należy dopasować do mocy ciągnika, przy czym należy także mieć na uwadze to, że cechy samego pługa, który chcielibyśmy kupić, również są zależne od konkretnego ciągnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*