O czym powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca? Oto ciekawe pojęcia, które powinniśmy znać

No Comments
Jak się posiada własną firmę to zawsze należy pamiętać o dużej liczbie spraw, jakie są najbardziej istotne, od nich bowiem jest zależne, czy w naszej firmie wszelkie prawne sprawy będą prowadzone jak należy.

Nie ma z tym żartów, bo czasami przez przypadek można sprawić sobie bardzo dużo kłopotów. Takich różnorodnych terminów jest zdecydowanie dużo, więc nie da się ich opisać w jednym niezbyt długim artykule. Możemy jednakowoż wspomnieć o kilku bardzo ważnych.
paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com
Takim pojęciem są podatkowe progi. Każdy z podatników, jaki rozlicza podatek dochodowy powinien znać wysokość progów podatkowych. W ramach skali podatkowej mamy pierwszy oraz drugi próg podatkowy (zapraszam do lektury), od nich zależy wysokość podatku, jaki trzeba odprowadzić do Urzędu Skarbowego.

Kliknij tu – ta treść wzbudzi Twoje zainteresowanie. Prezentowane na niej informacje dotyczą podobnej problematyki, co artykuł, który teraz czytasz.

Wysokość różnych progów wygląda następująco: pierwszy to 18%, drugi 32%.

drugi próg podatkowy

Autor: Jake
Źródło: http://www.flickr.com
Ten pierwszy jest dla podatników, którzy w określonym roku podatkowym nie posiadali dochodów większych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje drugi próg, który nie płacimy jednak od całych dochodów, ale od jaka jest wyższa niż 85 528 zł. Następnym interesującym terminem jest przedawnienie długu (-> przejdź), co oznacza dług, który przestaje być obowiązujący po określonym czasie. Jeżeli mamy taką sytuację, to bardzo możliwe, że nie będziemy musieli spłacić długu, który utworzył się jakiś czas temu.

Każdy właściciel firmy również musi pamiętać, iż kontrola skarbowa (nasza strona) realna jest w wielu sytuacjach, tak więc trzeba mieć porządek w dokumentacji, musimy uczciwie i uważnie wykonywać różnorodne transakcje. Należy mieć dobrego specjalistę, który nad tym będzie panował.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*