Jak upiększyć okno w kuchni?

No Comments
Dekorację kuchennego okienka trzeba przede wszystkim dostosować do jego wysokości i tego, w jaki sposób okienny otwór jest usytuowany. Okna, które górują nad kuchennymi blatami kochają króciutkie zasłonki upięte po bokach.

okna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, w jakim stylu urządzona będzie kuchnia, materiał może być mięsisty oraz ciężki (kuchnie kolonialne) bądź zwiewny oraz lekki (kuchnie angielskie). Gdy chcesz dodatkowo ubogacić okna, załóż na okno (materiał do rolet dzień noc) uroczy lambrekin. Jest to krótki, zazwyczaj równy pasek tkaniny, bardzo często marszczony, zacieniający górną część okna. Tego typu upięcie powoduje, iż kuchnia stanie się bardziej przytulna, ale światło dzienne nie będzie przytłumione. Osoby, jakie uwielbiają ciekawe akcenty, mogą z powodzeniem kreować na parapecie kuchennego okna “sezonowe” dekoracje. Wiosną wspaniale zaprezentuje się w oknie wielkanocny stroik, w lecie wiązanka polnych kwieci, jesienią pęk barwnych liści, natomiast zimą wieniec z ostrokrzewu.
branża budowlana

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchniach, w jakich pod oknem nie gości ciąg szafek, możemy zaszaleć z firankami do woli. Długie do posadzki, powłóczyste tkaniny sprawdzają się szczególnie w mieszkaniach umieszczonych na parterze – dzięki nim zdobędziesz o niebo więcej intymności. Projektanci upinają firany oraz zasłonki w przeróżny sposób. Z pewnością pomagają im w tym atrakcyjne dodatki, takie jak przykładowo materiałowe podwiązki, gustowne chwosty bądź upinacze z drewna.

Firanki jak też zasłonki możemy nieściśle marszczyć, upinać materiał kaskadowo bądź zwyczajnie przewiesić jedną jego stronę swobodnie przez karnisz. Pamiętaj jednak, że fantazyjne upięcia są zarezerwowane jedynie dla przestronnych kuchni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*