Jak zadbać o garaż blaszany? Co trzeba zrobić? Jakie działania należy podjąć?

No Comments
Czas szybko leci, a różne rzeczy codziennego użytku podlegają nieustannej destrukcji. Przedmioty większe oraz te małe, takie z których dobroci czerpiemy najczęściej jak również od święta, takie, które są nieodzowne oraz takie, o których nie pamiętamy. Tak to już jest, że nic nie jest nam dane na wieczność, więc albo pogodzimy się, iż tak jest i nic nie nie dadzą nasze starania, albo wręcz przeciwnie, coś zrobimy. Garaże blaszane są dosyć podatne na zniszczenia i upływ czasu, jednakże istnieją dobre sposoby, aby powstrzymać tą erozję.

Samochód w garażu

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, iż jeżeli odpowiednio przygotujesz się do prac konserwacyjnych, to odmienisz własny garaż równie dobrze jak profesjonalna firma. Co będzie niezbędne? Na pewno specjalistyczne, lecz powszechnie dostępne rzeczy, takie jak gruby papier ścierny, szczotka druciana oraz preparat antykorozyjny. Co ważne nie można zapomnieć o wałku, farbie oraz lakierze. Od czego zacząć? Przede wszystkim zacznij od właściwego oczyszczenia garażu z różnych nieczystości, najczęściej będą to liście oraz błoto.

Masz zamiar czytać więcej na zbliżony temat? Żaden kłopot. Musisz jedynie wejść na podane hiperłącze do źródła (http://klimland.pl/) i przejdziesz na nową stronę.

Wiedz o tym, iż najwięcej takiego brudu gromadzi się na zadaszeniu garażu. Następnie bardzo dobrze oszlifuj miejsca zaatakowane prze rdzę. Najlepiej wykonać to drucianą szczotką, jednocześnie jeśli masz do czynienia z mniej rzucającą się w oczy korozją – użyj papieru do ich przeszlifowania.

Może się niestety zdarzyć tak, iż korozja przeszła na wylot odnawianej przez nas powierzchni metalowej ściany. W tego typu sytuacji przyda się szpachla do metalu, dzięki niej uzupełnisz wszystkie ubytki. Tak oczyszczony metal, musisz pokryć specjalnym środkiem przeciw rdzy, ponieważ zrobi on swego rodzaju barierę przeciw rdzy.

Garaż wolnostojący

Autor: raneko
W dalszej kolejności należy nanieść farbę na ściany i wrota. Z pomocą pędzla bez problemu dotrzemy do ciężej dostępnych obszarów. Garaże blaszane musimy przykryć chociaż dwoma warstwami farby (oferta garaży firmy WAW System). Między nałożeniem pierwsze i kolejnej warstwy farby, trzeba odczekać 24 godziny.

Pamiętajmy jednakowoż, iż najbardziej wartościową zasadą na dłuższe życie naszego zadaszenia dla auta jest solidna podstawa. Oznacza to, że jeśli marzymy by posiadać garaż solidny oraz na lata, to musimy go dobrze jak i bardzo solidnie wznieść, wiedząc o takich kwestiach jak choćby podłoże pod garaż blaszany, które ma ogromny wpływ na wytrzymałość naszej konstrukcji ().

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*