Jak pomalować ścianę za pomocą farby strukturalnej? Farba strukturalna – jak nią pomalować ścianę?

No Comments
Współczesne trendy dotyczące malowania ścian, opierają się nie tylko na barwnych farbach, ale coraz częściej na fakturach. Nadają mieszkaniu nowoczesny i ciekawy charakter. Sprawiają też, iż we wnętrzach milej się przebywa. Ponadto nie są trudne w użytkowaniu, dlatego można malować nimi samodzielnie.

jeger.pl oferuje farby strukturalne
Niezależnie od rodzaju podłoża, farba strukturalna jest doskonałym rozwiązaniem do malowania pomieszczeń. W przypadku tego typu farby, postępujemy tak jak w przypadku innych farb, którymi malujemy ściany. Podłoże pod malowanie powinno być oczyszczone z zanieczyszczeń, pyłu i kurzu i dokładnie odtłuszczone. Najlepszy efekt w tym przypadku daje mycie ściany wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń czy amoniaku. Następnym krokiem przed malowaniem, jest dokładne osuszenie powierzchni, na którą zostanie nałożona farba strukturalna. By osiągnąć jak najlepszą trwałość farby, warto pokryć powierzchnię specyfikiem, który ją zagruntuje i właściwie przygotuje do malowania. Duże ubytki powinniśmy uzupełnić, w pozostałych przypadkach, niedoskonałości pokryte zostaną przy pomocy farby.

Poza właściwym przygotowaniem podłoża, powinniśmy również uzbroić się w odpowiedni sprzęt, który bez problemów pozwoli nam na malowanie ścian. Farba strukturalna wymaga stosowania przedmiotów, dzięki którym możemy wykonać na ścianie pożądane wzory. Więcej informacji pod tym adresem jeger.pl. W tym wypadku – oprócz wiadra, mieszadeł oraz pacy – przydać się mogą odpowiednie wałki, pace z zębami, różnego rodzaju gąbki, szczotki i inne, umożliwiające stworzenie wzorów na ścianie. Trzeba pamiętać, iż po nałożeniu farby strukturalnej, jak najszybciej należy przystąpić do wykonania wzorów, ponieważ wraz z wysychaniem farby, jest to coraz cięższe, a jeśli farba całkowicie wyschnie – stanie się to niewykonalne. Dlatego przed malowaniem, najlepiej podzielić ścianę na fragmenty (można to uczynić za pomocą malarskiej taśmy), tak aby prościej było pracować i farba nie wysychała, zanim zostaną na niej zrobione wzory. W czasie używania farby strukturalnej, nie można zapominać o tym, żeby co pewien czas ją wymieszać. Czas wysychania farby to około 48 godzin, lecz może być krótszy, gdy nałożymy niezbyt grubą warstwę. Aby wykończyć osiągnięty efekt, można użyć specyfików matujących lub nadających połysk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*