Niby znana rzecz, jaka posiada jedno zastosowanie, a tak wiele skrywa interesujących rozwiązań. O czym mowa?

No Comments
Wydaje się, iż pozornie niektóre rzeczy nie znajdują bardziej znacznego zastosowania. Tego typu przekonanie najbardziej doskwiera w sytuacji dużej ilości przedmiotów codziennego użytku, tymczasem jest całkiem odmiennie, o czym właśnie będzie mówił ten artykuł.

Układanie taśmy akustycznej

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Najlepszym przykładem jest taśma samoprzylepna, coraz bardziej pomocna w wielu zastosowaniach. Najlepiej nadaje się, ażeby oczyścić pilniczek do paznokci. A jak już wiemy bardzo go ciężko wyczyścić, więc ten prosty sposób może cię pozytywnie zaskoczyć. Jak tego dokonać? Po prostu naklej ją na pilniczek, następnie mocno dociśnij, a na końcu energicznie oderwij. To niezwykle prosty sposób, by pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Taśma klejąca jest także dobra, by oduczyć kota drapania mebli. Zdarzyć się bowiem może, iż twój mały pupil może zostawiać niezbyt ładne zarysowania na różnorodnych meblach. Całe szczęście dzięki taśmie klejącej łatwo jesteśmy w stanie go oduczyć tej niepożądanej praktyki.

Najzwyklej w świecie, posyp kawałek pieprzem, a później naklej na boku szafy lub innego mebla. Koty nie lubią zapachu pieprzu, więc twój pupil nie będzie już miał faktycznie ochoty, aby ostrzyc pazurki w niepożądanym miejscu. Pozostałe zalety taśmy samoprzylepnej? Możemy bez trudu pozbierać malutkie kawałki szkła.

Serdecznie zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tu dużo cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Na co dzień takie niezbyt miłe sytuacje mają miejsce, wtedy, kiedy rozbije nam się szklanka. Większe kawałki szkła zbieramy normalnie, gorzej jednak, że małe gdzieniegdzie się ostaną i będą czynić poważne niebezpieczeństwo. Żeby się więc nie skaleczyć, zastosuj prosty trik. Szklane okruszki z łatwością będą przyczepiać się do jej powierzchni, więc nie będzie potrzeba zbierania ich dłonią. Nie będzie także ryzyka, że coś przegapimy. Kolejny sposób to domowy lep na muchy. Po co stosować jakieś chemiczne preparaty, jak domowym sposobem sami stworzymy idealną broń na te insekty. Lep będzie jeszcze bardziej efektywny, jak wysmarujesz go czymś, co zachęci owady, może to być miód. I ostatni pomysł, to oprawienie świecy w świeczniku.

Brzmi dziwacznie? Nie martw się, to kolejny idealny i praktyczny sposób, jaki się sprawdza. Niekiedy jest właściwie tak, iż smukła świeczka jest bardziej wąska niż dziurka w świeczniku. To powoduje, że nie istnieje stabilność, co ogólnie może doprowadzić do niekorzystnej sytuacji. Można jednak pogrubić końcówkę świecy dzięki oklejeniu ją taśmą klejącą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*