Swój dom czy mieszkanie? Zalety jak również wady obu.

No Comments
Z pewnością większość z nas marzy o własnym, nawet niewielkim lokalu. Niemało osób chce obszerniejszej a także przede wszystkim prywatnej przestrzeni i decyduje się na domy – zarazem te budowane samodzielnie, jak i już gotowe do nabycia u dewelopera. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety, lecz także wady.

Mieszkania zazwyczaj są mniej kosztowne niż domy. Jest to zależne zasadniczo od powierzchni a także położenia mieszkania. Im mniejszy metraż, tym sporo niższa cena. W wypadku mieszkań można zakupić nawet kawalerki ewentualnie mieszkania dwupokojowe, jakie oczywiście są o wiele tańsze niż mieszkania większe, kilkupokojowe, nie mówiąc nawet o domach. Niemniej jeśli ktoś nie dysponuje niezbędną gotówką albo po prostu nie potrzebuje obszernego metrażu, to dla niego takowe mieszkanie będzie właściwym rozwiązaniem.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z maluchami najbardziej odpowiednie będą mieszkania minimum trzypokojowe. Zarówno najmłodsi, jak i rodzice, powinni posiadać swoją przestrzeń a także miejsce, w jakim spokojnie mogą robić to, co jest ich pasją, słuchać muzyki, bawić się, uczyć, czytać itp. Minimalne trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Łodzi, Krakowie czy Gdańsku, nawet jeżeli metrażowo nie jest dość duże (załóżmy 50-60 metrów kwadratowych), jest znacznym wydatkiem. Średnio trzysta ewentualnie i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to zwyczajnie występująca cena za takie mieszkanie. W zamian dysponujemy niemniej przede wszystkim doskonałą lokalizację – większe miasto, w każde miejsce jest dogodny dojazd, komunikacja tramwajowa, jest dużo szkół, szpitali, urzędów a także miejsc pracy.

Jednakże jeśli ktoś nie musi koniecznie mieszkać w ścisłym centrum, ale niedaleko miasta, to polecanym wyjściem będzie zakup ewentualnie budowa domku jednorodzinnego, albo zamieszkanie w tak zwanym bliźniaku albo szeregówce.

Kupno tego domu to niejednokrotnie koszt podobny do ceny mieszkania w mieście, jednak komfort jest pod wieloma względami znaczniejszy – większa przestrzeń, prywatny ogródek a także garaż. Jeśli bierzemy pod uwagę zakup, to nowe domy łódź, Wrocław, Warszawa, lecz również i mniejsze miasta posiadają w swej ofercie.

Jeśli zainteresował Cię omawiany wątek, to odsyłam do tego serwisu (https://eshop.pronar.com.pl/wyposazenie-warsztatu) – tam znajdziesz interesujące informacje, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Trzeba przejrzeć ogłoszenia deweloperów albo też pośredników – zobacz nowe domy w Łodzi.

Jak widać, zarówno zakup mieszkania, jak również domu, ma swoje zalety, ale i minusy. Przed nabyciem wymarzonego lokum powinniśmy dobrze przemyśleć swą decyzję, zastanowić się, czego teraz potrzebujemy, a wtedy z pewnością znajdziemy lokum dla nas najlepsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*