Czym jest stabilizacja gruntu, w jakich sytuacjach należy ją przeprowadzać.

No Comments
prace budowlane są realizowane na gruntach mających różne parametry. Z tego też powodu przed ich rozpoczęciem warto szczegółowo zbadać konkretną działkę, żeby mieć informacje, na co się później nastawiać.

Zdarzały się wielokrotnie przypadki, gdy obiekt powstawał na dwóch całkowicie odmiennych rodzajach gruntu, co było dużym zaskoczeniem dla wykonawcy. Dlatego też wcześniejsze badanie mogą pozwolić na ocenę niezbędnych parametrów i w razie potrzeby wykonanie odpowiednich robót mających za zadanie poprawę jakości ziemi. W takiej sytuacji z reguły jest robiona tak zwana stabilizacja gruntu, przeważnie polegająca na tym, że luźno związane cząstki podłoża są w jakiś sposób ze sobą spajane. Metod i sposobów na rozwiązanie tego problemu jest wiele, dużo będzie tu zależało od konkretnego przypadku.
dom mieszkalny

Autor: Schristia
Źródło: http://www.flickr.com
powietrze

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej wybieranych przez wykonawców spoiw są wyroby firmy terramix, firma ta zdobyła spore uznanie na rynku tego typu materiałów za wysoką jakość i atrakcyjne ceny. W swojej ofercie posiada kilkanaście różnych typów spoiw, przez co dobierać je można dokładnie do konkretnego zastosowania.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Więc czytaj to pompy rietschle, co chcesz na nowej witrynie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Każde oferowane przez terramix spoiwo ma szczegółowo opracowaną specyfikację, która znacznie ułatwia projektantom odpowiedni wybór.

Zakres stosowania produktów tej firmy jest wyjątkowo szeroki, od polepszania stabilności ziemi przy nasypach aż do renowację powierzchni leśnych dróg. Prawidłowe zastosowanie opisywanych spoiw daje pewność stabilizacji na wiele lat, a co za tym idzie możliwości wykorzystania konkretnego miejsca w pożądany sposób.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*