Praktyczne czy z klasą? – oświetlenie w Twojej kuchni

No Comments
Kuchnia to miejsce w którym spędzamy dużo czasu. To pomieszczenie w mieszkaniu. To tutaj przebywamy z rodziną, rozmawiamy o codziennych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, przyjmujemy krewnych i oczywiście gotujemy smaczne dania. Z tych oto powodów oświetlenie kuchni to ważna rzecz i należy je projektować już w chwili remontowania mieszkania.

Najpopularniejszym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie sufitowe. Jednak oświetlenie w centrum kuchni nie może być jej jedynym źródłem światła. Aby nie było nudne można z nim poeksperymentować. Intrygująco prezentują się lampy powieszone nad stołem: dobrane do jego stylu, będą dopełnieniem tej części w kuchni służącej do odbywania posiłków, a równocześnie ozdobnym elementem. nie zapominajmy o strefie przeznaczonej do gotowania. Powinna być jaśniutka lub przynajmniej konkretnie oświetlona. Lepiej byłoby mieszając zupę nie pomylić składników. Pomysłów jest dużo. Często wybierane są tradycyjne żyrandole, które potrafią dać ilość światła dostosowaną do pomieszczenia. Można także silnik do rolet materiałowych zamontować lampy sufitowe, których estetyka jest nie do przecenienia. Nasilenie światła pomagają dostosowywać kinkiety.

lampa kryształowa

Autor: Chris Hsia
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle montuje je się w łazience np. jako podświetlenie lustra, ale w kuchni mogą stać się kolejnym oświetleniem, w zależności od jej projektu.

Lampy kryształowe w kuchni wydawałby się z początku nie do końca nie najszczęśliwszym pomysłem. Z drugiej strony dlaczego nie? Czy kuchnia nie może być urządzona stylowo? W szczególności, kiedy jest centrum życia naszego mieszkania? Dlaczego nie podążać za nowymi trendami i nie inwestować w świeże rozwiązania? Lampy kryształowe oferowane na polskim rynku są bardzo dobrej jakości. Nie muszą być przy tym ogromnie drogie. Zwykłego Kowalskiego stać będzie na taki koszt. Renomowane hurtownie mają wśród swoich produktów lampy z tworzonymi wg indywidualnego zamówienia, kryształowymi wzorami. Również w użytkowaniu tego rodzaju oświetlenie nie jest droższe niż w przeciętnej lampie. Lampy kryształowe pozwalają wkręcić zwykłe lub energooszczędne żarówki.

Oświetlenie wnętrza wiele znaczy, to od niego w większości zależy nasze samopoczucie. Pozwólmy zatem nam i naszym bliskim rozkoszować się sobą w przytulnej kuchni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*