Jak dużo może wynosić wypłata tego typu specjalisty jakim jest brukarz?

No Comments
Czy wiesz, że można by aktywnie funkcjonować w przemyśle budowlanym przez nawet całe swoje życie i nie mieć konieczności dotykania jakichkolwiek tynków czy też pędzli? Jest tak dlatego, że czynności budowlane to nie wyłącznie te prace robione w celu wzniesienia albo wyremontowania jakiegoś budynku.

brukarz

Autor: INVADO

kabina prysznicowa

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/kabina_akcent_plus_1_duze.jpg
To m.in. także prace powiązane z budową dróg czy też placów. Tego typu pracownik jak brukarz, wykonuje swoje czynności na wolnym powietrzu. Wszystkie roboty szosowe robione są na miejscu budowy. Z takiego powodu praca odbywa się w różnorodnych uwarunkowaniach pogodowych. Wyjątkowo męcząca jest znaczna wilgotność powietrza oraz ziemi. Taka działalność mogłaby wymagać częstego nachylania się, a nawet poruszania na kolanach, z tego też powodu częściej niż w przypadku różnych zajęć mogą pojawiać się u brukarzy zmiany reumatyczne.

Jeżeli niniejszy artykuł Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik – zobaczysz tam użyteczny portal (http://www.shop.tomiservice.pl/pl/c/Meble-Sklepowe/24), który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Z innej jednak strony pensje na tym etacie plasują się w pobliże średniej krajowej płacy niż tej najniższej. Daje to w praktyce wypłatę w wysokości blisko 2000 złotych – więcej niż wymieniona przed chwilą płaca minimalna.

Przeważnie praca przebiega w systemie 8-godzinowym, a osoba funkcjonująca jako brukarz jest fragmentem większej brygady remontowej. Od brukarza wymaga się zdolności współpracy i podporządkowania się brygadziście. Zawód tego typu kojarzy się z uciążliwą pracą fizyczną, a ponadto osoba wykonująca ją powinna cechować się dużą starannością i zmysłem estetycznym.

Dobrze oceniane jest także doświadczenie na podobnym stanowisku. Zazwyczaj osoba działająca w tym zawodzie mogłaby mieć nadzieję na pewność zatrudnienia oraz atrakcyjne płace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*