W życiu nierzadko zdarza nam się coś kleić — od szkolnych wycinanek aż do elementów budowlanych

No Comments
Czasami w życiu bywa tak, że korzystamy z przeróżnych rzeczy i nawet nie rejestrujemy tego. Tak dla przykładu jest z klejem.
Istnieje ogrom rzeczy, które można skleić.

klej

Autor: Mark Kent
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego po prostu kleje są przeróżne. Możemy dla przykładu wziąć klej w sklepie papierniczym dla swego szkraba, kiedy ma iść do szkoły. Będzie go on używać na lekcjach techniki lub plastyki. Różne kleje możemy też stosować, gdy mamy zamiar majsterkować. Mężczyźni na przykład nierzadko sklejają przeróżne modele samochodów lub statków. Panie z drugiej strony lubią często samodzielnie szyć lub upiększać swoje ubrania. Mogą naklejać cekiny do torebek czy spodni. Za każdym razem będziemy musieli użyć innego kleju. I najlepiej byłoby na nim nie oszczędzać, jeśli nie chcemy, żeby błyskotki lub elementy modelu zaczęły odpadać po paru dniach. Całkowicie inne bywają również kleje, które używane są na budowach. Po pierwsze takiego rodzaju klej kupuje się wtedy w dużych opakowaniach. Jeśli budujemy dom (stabłowice szeregówki) jednorodzinny, to będziemy potrzebować dużo takich wiaderek. Kleje często używane są też do sklejania drewnianych elementów. Bardzo ważne wydaje się być to, abyśmy sprawdzali, w jakich temperaturach powinien być użyty każdy klej. Niektóre należy podgrzać przed użyciem, a inne muszą być nakładane na zimno.

Oprócz tego są takie, które schną prędko i takie, którym zajmie to kilka albo nawet kilkanaście godzin. Dodatkowo trzeba sprawdzić ,czy po otwarciu klej da się używać wielokrotnie czy jednak tylko raz.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*