Nagrobek z lastryko – w jaki sposób czyścić, jak konserwować? Praktyczne porady

No Comments
Nagrobki z lastryko są tańsze aniżeli z granitu, nastręczają jednakże więcej pracy podczas pielęgnacji. Jak dbać o nagrobek z lastriko, ażeby nie marniał pod wpływem czynników pogodowych oraz na długo zachował piękny wygląd?

kontrola

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
ceny

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Lastryko to materiał z reguły stosowany do wykonywania nagrobków. To beton przyrządzony z mieszanki wody, cementu oraz grysu, tworzący specyficzną drobną mozaikę imitującą granit. Grobowce z lastryko będą mieć jednak porowatą, nierówną powierzchnię, na której bez trudu osadza się brud. Z tej przyczyny nagrobek nagrobki bydgoszcz taki powinniśmy regularnie myć i pielęgnować. Utrzymany w porządku nagrobek z lastriko przetrwa nawet 40 lat.
Na nagrobkach z lastryko mogą pojawić się przeróżnego rodzaju skazy. Możemy je czyścić z pomocą wody utlenionej czy denaturatu, a jeśli to nie pomoże – sody oczyszczonej. Lastriko odporne jest na czyszczenie i tarcie, bez lęków można zatem użyć specjalnej pasty bądź proszku do czyszczenia, które potem trzeba gruntownie przemyć wodą. Ponieważ w lastryko bez trudności wsiąka wilgoć, na nagrobku może pojawić się mech. W takowym przypadku prócz specyfików do czyszczenia możemy użyć druciaka albo szczotki. Jeżeli potrzebujemy odświeżyć napisy, litery musimy na początek gruntownie oczyścić (np. benzyną), a potem pomalować czarną farbką olejną, jaka doskonale wsiąka w lastriko.

Stary grobowiec z lastriko możesz także odświeżyć poprzez zeszlifowanie płyty. W tym celu wyszukaj w sieci firmy która zajmie się tym. Jeżeli idzie o szlifowanie lastryko Warszawa jest miastem w którym bez kłopotu znajdziesz taką usługę.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*