Nieruchomości w kraju

No Comments
Polski rynek nieruchomości nie uciekł przed skutkami krachu światowej gospodarki sprzed kilku lat. Zaostrzenie przez instytucje finansowe wymogów kredytowych i podniesienie kosztów materiałów budowlanych miało wpływ na spadek popytu na nieruchomości. Przez parę ostatnich lat uwarunkowania zmieniły się na lepsze a ilość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Warszawa” wzrosła mimo wszystko czy możemy z nadzieją myśleć o przyszłości?

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
W minionych latach rynek nieruchomości skutecznie odradzał się po spadkach z 2007 roku i obecnie jest w zdecydowanie zdrowszym położeniu. Rynek systematycznie wzrasta. W okresie niepewności związanej z dostaniem pracy coraz liczniej ludzie zakładają swoje firmy zwiększając tym samym popyt na lokale biurowe i handlowe. Po stagnacji z przełomu 2008-2009 roku także firmy spoza granic zaczęły znowu angażować swoje środki na rynku. W największych polskich miastach biura nieruchomości nie tylko obserwują wzrosty sprzedaży biur, lecz też można zauważyć coraz większe zainteresowanie wynajmem. Już przez okres pierwszych 9 miesięcy 2011 roku aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych można porównać do poziomu z całego roku 2010.

Dobrze wygląda również proces wychodzenia z kryzysu na rynku mieszkań. Komplikacje jakie dotknęły banki podczas kryzysu doprowadziły do spadku zaufania do nich czyniąc inwestycje w nieruchomości dobrą formą lokaty oszczędności. Co więcej stale rosnąca stopa życia w naszym kraju sprawia, że utrzymuje się nie najgorszy poziom popytu na lokale mieszkalne przede wszystkim w większych miastach. Deweloperzy również coraz celniej są w stanie przewidywać najistotniejsze oczekiwania nabywców i dopasowywać do nich swoje oferty.

Jeśli chodzi o aktywność deweloperów, agencji deweloperskich i klientów na rynku nieruchomości Warszawa jest pewnym liderem (lider zespołu szkolenie) jednak wielkość nowych projektów budowlanych oraz realizowanych transakcji wzrasta w większości większych miast w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju oraz na świecie nie pogorszy się w najbliższym czasie można będzie oczekiwać dobrego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeśli budujesz dom dowiedz się więcej na ten temat na stronie Bud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*