Elegancja w sypialni – oświetlenie kryształowe

No Comments
Nawet jeśli kredyt mieszkaniowy czy też hipoteka domu znacznie redukuje twój budżet, w wystrój salonu z pewnością warto zainwestować. Salon to w końcu wizytówka naszego domu i pomieszczenie, gdzie przyjmujemy gości. Przecież umeblowania czy oświetlenia do domu nie zmieniamy znowuż tak często i przezornie jest zawczasu postawić na porządną jakość, a nie zmieniać prawie wszystko po zaledwie paru latach. Najlepszą jakość i wieloletnią elegancję oferują na przykład lampy kryształowe do salonu.

Dlaczego opłaca się zdecydować się na kryształy? Ile kosztuje kryształowy żyrandol do salonu? Jak najlepiej umieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale zdecydowanie popularny sprzęt do nowoczesnego pomieszczenia, łamiący jego lekko zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub kryształowa lampa wisząca tworzą wspaniałe refleksy na ścianach, lub suficie, zależnie od tego, jak pada na nie światło lampy lub jak rozprasza się w kryształach światło dzienne. Załamania światła umożliwiają w ciągu dnia umiejętnie rozświetlić ciemniejsze zakamarki salonu, a więc jest tu sposobność na zaoszczędzenie prądu.

Chcesz przeczytać coś podobnie ciekawego? Super, ta strona www projekty domów z dachem wielospadowym na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż odnajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Kryształy są też dosyć uniwersalne – w dużym salonie znakomicie wyglądać będzie żyrandol-kryształ, z kolei mniejszy pokój (w końcu lampy kryształowe mogą też zawisnąć w naszej sypialni) można oświetlić, wieszając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych czasami budzą pośród klientów sporo emocji. Owszem, duży kryształowy żyrandol wykonany z dobrych jakościowo kryształów Swarovskiego

lampa marki Swarovski

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to koszt około tysiąca a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Choć są wyjątki – zdarzają się lampy kryształowe o całkiem atrakcyjnej cenie, dobrej jakości i zdecydowanie niebanalnym wyglądzie. Zaliczają się do nich przykładowo żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach w internecie z oświetleniem można kupić w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Podobnie dobrą ofertę ma Italux – kupimy tu zarówno kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Warto pamiętać, że kryształowe lampy sufitowe są znacznie tańsze – ceny są tak niskie jak 500 złotych.

Jak już zaznaczyliśmy, po kupnie kryształów istotne jest, aby je w salonie odpowiednio rozstawić. Refleksy światła poza tym rozświetlają ciemne zakątki pokoju, warto to zatem wykorzystać szczególnie na krótsze jesienno-zimowe dni, gdy każdy promyk światła jest jak na wagę złota. Dobrze więc zadbać o to, ażeby słoneczne światło z zewnątrz miało szansę dotrzeć do naszego żyrandola bądź kinkietu. Możemy ewentualnie kupić na przykład kilka mniejszych lamp z kryształów i za ich pomocą stworzyć obszary w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub umieścić lampę stojącą z kryształów przy fotelu do czytania czasopism.

Oświetlenie kryształowe sprzedaje sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*